h نتایج دیدارهای دوستانه فوتبال سراسر دنیا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نتایج دیدارهای دوستانه فوتبال سراسر دنیا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نتایج دیدارهای دوستانه فوتبال سراسر دنیا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نتایج دیدارهای دوستانه فوتبال سراسر دنیا

نتایج دیدارهای دوستانه فوتبال سراسر دنیا

نتایج دیدارهای دوستانه فوتبال سراسر دنیا

به گزارش سرویس ورزشی مشرق، چهارشنبه شب خارج از جو رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 2014 و در پيکارهای دوستانه ملي زيادي که در سراسر جهان انجام شد شاید پیروزی سوئد برابر انگلیس با 4 گل زلاتان ایبراهیموویچ مرد سال فوتبال سوئد جالبترین نتیجه به شمار برود.

در یکی از دیدارهای دوستانه در اروپا، سوئد میزبان انگلیس بود و در شرایطی که تا دقیقه 77 انگلیس 2-1 جلو بود زلاتان که اولین گل بازی را زده بود در 15 دقیقه پایانی طوفانی به پا کرد که سه شیرها را در هم نوردید. مرد سال فوتبال سوئد در 15 دقیقه 3 گل زد و با زدن 4 گل در یک بازی شبی استثنایی را پشت سر گذاشت. استیون جرارد، کاپیتان انگلیس در این دیدار تبدیل به ششمین بازیکنی شد که به 100 بازی ملی برای انگلیس می رسد.

تساوی کسل کننده دو رقیب سنتی در یکی دیگر از دیدارهای مهم دوستانه تیم ملی هلند در آمستردام و ورزشگاه آره‌نا میزبان تیم ملی آلمان بود. این دیدار برای دو تیم از جهات بسیاری اهمیت داشت تیم ملی هلند با لوئیس فان خال به دنبال اثبات خود و گرفتن انتقام شکست در یورو بود.

هلندي‌ها که آخرين بار اوايل تابستان سال جاري در پيکارهاي يورو از رقيب ديرينه خود 2 بر يک شکست خورده بودند، سال گذشته نيز در ديداري دوستانه در هامبورگ 3 بر صفر در خانه اين حريف تحقير شدند. از اين رو با هدف انتقام از ژرمن‌ها وارد جدال خانگي شدند.

در مقابل يواخيم لو و شاگردانش در تيم ملي آلمان پس از تساوي بحث‌انگيز 4 بر 4 با سوئد، دنبال سومين برد پياپي مقابل بازيکنان تحت امر فان خال بودند که به انتقاد‌هاي اخير خاتمه ببخشند.‌ به طور کلی به نظر می رسید آلمان ها در این دیدار برتری محسوسی نسبت به میزبان داشتند و عدم تمایل دو تیم به درگیری این دیدار را تا حدودی یک بازی دست گرمی بدل کرد.

نتیجه تساوی چیزی بود که دو تیم از همان ابتدای بازی به دنبال آن بودند و برای بدست آوردنش 90 دقیقه منتظر ماندند.

فرانسه انتقام فینال جام جهانی 2006 را گرفت در دیگر دیدار مهم چهارشنبه شب، در ورزشگاه «انيو تارديني» شهر پارما لاجوردي‌پوشان ايتاليا پذيراي رقيب آبي‌پوش هميشگي يعني فرانسه بودند.

اين دو تيم بارها مقابل يکديگر در پيکارهاي گوناگون‌، از جمله فينال جام جهاني 2006 آلمان به ميدان رفته‌اند. شاگردان پراندلي و دشان پس از گذشت 6 سال از آن جدال فراموش‌نشدني که به قهرماني ايتاليا منجر شد، ضمن ارزيابي قابليت‌هاي خود،‌ مي‌خواستند برنده اين جدال نيز باشند.

ایتالیا در این بازی حاکم توپ و میدان بود اما نتوانست به پیروزی برسد. به جز ضربه ماریو بالوتلی که به تیر دروازه برخورد کرد، نیمه اول موقعیت چندانی نداشت تا این که استفان الشعراوی در دقیقه 35 گل اول را زد. او پاس عمقی ریکاردو مونتولیوو را به گل تبدیل کرد. اما تنها دو دقیقه بعد بود که متیو والبوئنا گل تساوی را برای فرانسه زد. او در حرکتی انفرادی وراتی و بارتزالی را پشت سر گذاشت و از تعلل کیه لینی استفاده کرد و با ضربه ای کات دار گل زیبایی به ثمر رساند.

ایتالیا در نیمه دوم بهتر هم بازی کرد، اما سرانجام گومیس در دقیقه 67 گل دوم فرانسه را هم زد. ژرمی منز توپ را به پاتریس اورا سپرد. ضربه او خوب نبود اما گومیس از راه رسید و توپ را به دروازه رساند.

در اين شب همچنين اسپانيا، قهرمان اروپا و جهان پاناما را با نتیجه پر گل 5-1 شکست داد و پرتغال در غياب کريستيانو رونالدو مصدوم‌ مقابل گابن به تساوی 2-2 رسید!

از دیگر نتایج مهم می توان به تساوی بدون گل آرژانتين با تمام ستارگانش از جمله مسی در خانه عربستان اشاره کرد.

نتایج کامل اين مسابقات به شرح زير است:

25 آبان 1391