h میرحسین موسوی : دولت در این شرایط احتیاج به کمک دارد ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

میرحسین موسوی : دولت در این شرایط احتیاج به کمک دارد !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,میرحسین موسوی : دولت در این شرایط احتیاج به کمک دارد !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,میرحسین موسوی : دولت در این شرایط احتیاج به کمک دارد !

میرحسین موسوی : دولت در این شرایط احتیاج به کمک دارد !

میرحسین موسوی : دولت در این شرایط احتیاج به کمک دارد !

میرحسین موسوی در تاریخ سوم تیرماه 1365 در یک گفتار تلویزیونی از انتقادات به عمل آمده نسبت به عملکرد دولت خود انتقاد کرد و گفت: با دادن اطلاعات غلط و یا تبدیل انتقاد به انتقام فرصت کار برای دولت از بین می رود و ما این را خلاف انقلاب اسلامی می دانیم.

میرحسین موسوی افزود:در رابطه با انتقاد هم بنده اعتقاد دارم که وقتی به یک دولتی می گویند برو کار و تلاش کن و با مسائل برخورد کن، انتقاد را نباید کسی تبدیل به انتقام کند، هر دولتی می خواهد باشد، خواه این دولت خواه یک دولت دیگر.

وی تاکید کرد: دولت در این شرایط احتیاج به کمک دارد، احتیاج به پشتیبانی دارد نه اینکه ما مسائل را طوری مطرح کنیم که دولت برنامه ریزی کند، سپس با یک حرکت زیر پای دولت در این زمینه خالی شود.

موسوی افزود: دولت تصمیم در مورد فلان تصمیم اقتصادی را گرفته اما ما مشاهده می کنیم که با دادن اطلاعات غلط و یا تبدیل انتقاد به انتقام، عملا فرصت کار برای دولت را از بین می برند. این نوع اطلاعات در موقعیتی که دولت مشغول حل صدها مسئله در سطح کشور است می تواند جوی را ایجاد بکند که در میان مردم رعب و وحشت بوجود آورد. خسارت این مساله تنها به دولت برنخواهد گشت و دود این مسئله به چشم نظام و مردم خواهد رفت.

میرحسین موسوی سپس به تهدید منتقدان دولت خود پرداخت و اظهار داشت: این نوع دهان‌ها و قلم‌ها قبل از آنکه در مقابل دولت قرار بگیرند در مقابل مردم قرار می گیرند و ما این هشدار را به آنها می دهیم که مراقب خود باشند و در مقابل قرار نگیرند، از مردم حمایت کنند و به دولت ایراد نگیرند.

موسوی افزود: کلاً برای دولت حالت ایده آل آن است که در جوی آرام بتواند با مهمترین مسائل جامعه برخورد کنیم ولی متأسفانه ما کشیده می شویم به اینکه دائم این اطلاعات غلط را جبران کنیم که گاهی هم جبران ناپذیر است.

میرحسین موسوی اظهار داشت: روند کار در شرایط انقلاب این است که ما اطلاعات را حساب شده و به صورت منظم و کاملا برنامه ریزی شده و هماهنگ با دستگاههای اجرایی مطرح کنیم نه اینکه یک ارگان غیردولتی که به نوعی خودش را به دولت می بندد بیاید مطرح کند و اطلاعات را با مقداری پیشداوری های خود و عدم بینش خودش غلیظ تر کند و اطلاعاتی در اختیار جامعه بگذارد که دولت به خاطر تبعات آن باید ماهها بدود تا مشکلات ناشی از آن را حل کند.

موسوی ادامه داد: وعض اینکه در این شرایط ما تبلیغات هماهنگی برای کمک به دولت داشته باشیم متاسفانه می بینیم که چنین اطلاعات غلطی داده می شود که خود این در کارخانه ها،جو جامعه، ازار، دانشگاه و در کل سیستم اجرایی اثرات نامطلوبی می گذارد و این نوع حرکتها در عین حال ضربه زدن به انقلاب است.

میرحسین موسوی افزود: به عنوان نمونه مقاله مفصلی در یکی از جراید داشتیم در مورد کشاورزی کشور . اطلاعات داده شده در این مقاله منفی بود و عملا تمام نکات منفی که ممکن است در مورد کشاورزی کشور وجود داشته باشد گردآوری شده بود و به نکات خوب و فعالیتهایی که نظام ما که دولت هم جزیی از آن است و در این مورد انجام داده اشاره نشده بود.

موسوی ادامه داد:متاسفانه این مقاله در جهت نومیدی و در جهت دادن اطلاعات غلط درج شده است و ضمن اینکه به دولت لطمه می زند، این مسئله به نظام ما لطمه می زند و ما این را خلاف انقلاب اسلامی و خلاف اصول اعتقادی خودمان می دانیم.

اشاره آقای میرحسین موسوی به مقاله 3 قسمتی روزنامه رسالت طی روزهای 9 لغایت 11 فروردین 1365 است که با عنوان "نگرشی بر کشاورزی بعد از انقلاب"، به نقد و بررسی گزارش عملکرد وزارت کشاورزی در دولت میرحسین موسوی اختصاص یافته بود. در مقدمه مقاله روزنامه رسالت آمده است: "اخیرا بنا به درخواست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در موقع بررسی اعتبارات بخش کشاورزی، وزارت کشاورزی خلاصه اقدامات و تحولات بخش کشاورزی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را تهیه و تحت عنوان "نگرشی بر کشاورزی بعد از انقلاب" و با نام نشریه شماره 74 اداره کل برنامه و بودجه تهیه و به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه نمود.نظر به حساسیت بخش کشاورزی لازم دیدیم که با نگاهی به این نشریه، مردم و مسئولین را در جریان تغییر و تحولات این بخش مهم قرار دهیم و از باب "فذکر ان الذکری تنفع للمومنین" نگاهی به این نشریه می اندازیم به امید اینکه مسئولین با اتخاذ سیاستهای مناسب و ملت شریف با سعی و کوشش خود، جبهه مبارزه با استکبار جهانی را تقویت نموده و کشور را به سوی خودکفایی ممکن در محصولات کشاورزی سوق دهند."

بررسی ها نشان می‌دهد در تمامی مدت نخست وزیری 8 ساله آقای میرحسین موسوی تنها یک روزنامه(رسالت) -آنهم از دیماه 64 به بعد- از عملکرد برخی زیرمجموعه های دولت وی انتقاد می کرده است.

23 آبان 1391