h الکساندر لوکاشویچ : اولتيماتوم تروریست‌های سوریه را غيرقابل قبول است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

الکساندر لوکاشویچ : اولتيماتوم تروریست‌های سوریه را غيرقابل قبول است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,الکساندر لوکاشویچ : اولتيماتوم تروریست‌های سوریه را غيرقابل قبول است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,الکساندر لوکاشویچ : اولتيماتوم تروریست‌های سوریه را غيرقابل قبول است

الکساندر لوکاشویچ : اولتيماتوم تروریست‌های سوریه را غيرقابل قبول است

الکساندر لوکاشویچ : اولتيماتوم تروریست‌های سوریه را غيرقابل قبول است

به گزارش سرويس بين‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه العالم، الکساندر لوکاشویچ در بیانیه خود یادآوری کرد: عاملان این تهدید از کشورهای مختلف خواستار خودداری از اعزام مقامهای خود به سوریه و برقراری تماس با حکومت این کشور شدند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: آنها هشدار دادند در غیر این صورت ، چنین اقدامی به معنای شرکت در خونریزیها و کشتار مردم سوریه و غارت ثروت های آن و نابودی امید آن برای آزادی و دمکراسی تلقی خواهد شد.

لوکاشویچ در بیانیه خود گفت: به دقت اوضاع سوریه را پیگیری می‌کنیم و نگران تشدید فعالیت های تروریستی و افراط گرایی سیاسی و مذهبی از جمله خشونت و آزار اقلیت های قومی و مذهبی در این کشور در ماه‌های اخیر هستیم.

وی اضافه کرد: پیش تر هم از تهدیدهای جنگجویان برای سرنگونی هواپیماهای مسافربری در حریم هوایی سوریه ابراز ناراحتی کردیم و در حال حاضر تهدید به کارکنان نمایندگی‌های دیپلماتیک خارجی، به این مساله اضافه شده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با غیرقابل قبول خواندن این اولتیماتوم جنگجویان گفت: تاکید داریم که آینده سوریه نباید با افرادی که بر شیوه های تروریستی و استفاده از زور تکیه دارند مرتبط باشد.

وی افزود: به نوبه خود هیچ راه دیگری جز راه حل مسالمت آمیز توسط طرف های سوری و بدون مداخله خارجی برای حل و فصل مسایل سوریه نمی بینیم و بار دیگر از همه طرف های مناقشه در این کشور دعوت می کنیم خونریزیها را متوقف و روند سیاسی را آغاز کنند.

23 آبان 1391