h نشست بروکسل ۱+۵ در جهت تعامل با ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نشست بروکسل ۱+۵ در جهت تعامل با ایران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نشست بروکسل ۱+۵ در جهت تعامل با ایران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نشست بروکسل ۱+۵ در جهت تعامل با ایران

نشست بروکسل ۱+۵ در جهت تعامل با ایران

نشست بروکسل ۱+۵ در جهت تعامل با ایران

احمد بخشایش‌اردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، درباره نشست مذاکره‌ کنندگان ارشد ۱+۵ در بروکسل، تصریح کرد: پرونده هسته‌ای ایران را آمریکا به گروگان گرفته و می‌خواهد نظر سایر کشور‌ها را با خود همراه کند.

نماینده مردم اردستان و زواره در مجلس شورای اسلامی، افزود: آمریکا جبهه‌ای درست کرده و ۱+۵ را نیز در این جبهه قرار داده تا به افکار عمومی جهان نشان دهد که اجماع جهانی دارد و بر این اساس پس از انتخابات ریاست جمهوری، مذاکره با ایران در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: آمریکا اگر می‌خواهد پرونده هسته‌ای ایران حل شود باید در قالب تعامل با جمهوری اسلامی ایران باشد به این معنی که متناسب با امتیازی که می‌گیرد، امتیازاتی دهد و بسته پیشنهادی ۹ ماده‌ای تهران- که قبلا با بحث‌های کارشناسی و تخصصی تنظیم شد- بپذیرد.

نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: ۱+۵ باید بداند که جمهوری اسلامی ایران در برابر فشار‌ها، تسلیم نمی‌شود و از اهداف صلح‌آمیز هسته‌ای خود دست بر‌نمی‌دارد و در مذاکرات آتی ایران و غرب، این بار ۱+۵ باید در جهت حل پرونده هسته‌ای گام بردارد.

بخشایش‌اردستانی، با یادآوری شروط ۱+۵ در مذاکرات هسته‌ای با ایران که تعطیلی فردو، توقف غنی‌سازی اورانیوم و ... از جمله این شروط است، یادآور شد: این حرف، غیرمنطقی و فراتر از ان‌پی‌تی است که جمهوری اسلامی ایران هرگز زیر بار این شروط نمی‌رود و بر این اساس آمریکا ادعا می‌کند که ایران اهل مذاکره نیست چرا که مذاکره از دید‌گاه آنها به معنی تسلیم شدن در برابر خواسته‌های غرب است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، افزود: این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران همواره صداقت و شفافیت خود در مذاکرات را به نمایش گذاشت و در صورتی که مذاکره بر مداری منصفانه و عادلانه حرکت کند، می‌توان به نتیجه‌بخش بودن آن امیدوار بود.

مذاکره کنند‌گان ارشد آمریکا، انگلیس، چین، فرانسه، آلمان و روسیه توافق کرده‌اند ۲۱ نوامبر (اول آذر) در بروکسل با یکدیگر به عنوان مقدمه‌ای برای از سر‌گیری مذاکرات با ایران دیدار کنند./

23 آبان 1391