h برکناری رئیس CIA بخاطر این ایمیل بود + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

برکناری رئیس CIA بخاطر این ایمیل بود + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,برکناری رئیس CIA بخاطر این ایمیل بود + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,برکناری رئیس CIA بخاطر این ایمیل بود + عکس

برکناری رئیس CIA بخاطر این ایمیل بود + عکس

برکناری رئیس CIA بخاطر این ایمیل بود + عکس

خبرگزاری‌ها از استعفای ژنرال پترائوس، عالیترین مقام نظامی ایالات متحده به دلیل «رابطه جنسی خارج از خانواده» خبر داده‌اند اما آیا واقعا این مساله در فرهنگ غربی آنقدر جایگاه دارد که زمینه‌ساز استعفای تاثیرگذار‌ترین مقام نظامی جنگ‌طلب‌ترین کشور دنیا شود؟ آن هم ماجرایی که اساسا در بافت فرهنگی آمریکا حل شده و اکثریت قریب به اتفاق مسئولان این کشور با آن سر و کار دارند. واقعا پشت پرده این استعفای تاریخی چیست؟

به گزارش رجانیوز، پترائوس امروز در پیامی برای کارکنان سیا اعلام کرد به علت داشتن روابط جنسی نامشروع از سمت خود استعفا می‌کند. او در بخشی از پیام خود نوشته است: «پس از ۳۷ سال تاهل، با داشتن روابط جنسی نامشروع رفتار بسیار پستی را انجام دادم و چنین رفتاری چه به عنوان یک شوهر و چه به عنوان رئیس یک سازمان مانند سازمان ما قابل قبول نیست.»

با این حال، بررسی برخی اخبار درز کرده درباره فعالیت‌های پترائوس نشان می‌دهد که احتمال دخالت اسرائیل در این استعفا بسیار بیشتر از آن چیزی است که رابطه نامشروع جنسی نامیده شده است؛ چرا که لابی قدرتمند صهیونیست‌ها در ایالات متحده که تحت عنوان «آیپک» فعالیت می‌کند، به طور جدی در این زمینه حرفه‌ای کار می‌کند و سابقه اقدامات اینچنینی را نیز در کارنامه خود دارد. ماجرای رابطه نامشروع بیل کلینتون، رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا با «مونیکا»، منشی دفترش و افشای اسناد این مساله از سوی رسانه‌های اسرائیلی، یکی از معروف‌ترین این موارد است.

در همین راستا، یک سایت آمریکایی با انتشار برخی اسناد، مدعی شده است که برخی ارتباطات غیرمحرمانه پترائوس با افراد گوناگون، علت این استعفا و به نوعی برکناری او بوده است. سایت «نیواستیتمن» با انتشار چند متن ایمیلی، پترائوس را به ارتباط با برخی از نویسندگان و خبرنگاران متهم کرده و نوشته است که او باعث لو رفتن برخی اخبار محرمانه در رابطه با اسرائیل نظیر نحوه شکل‌گیری «موزه هلوکاست» در آمریکا شده است.

همچنین، لو رفتن رابطه پترائول با «الی ویزلی»، یهودی آمریکایی مشهور و فعال در زمینه هلوکاست، یکی دیگر از مواردی است که از ایمیل‌های ژنرال آمریکایی کشف شده و با افشای آن‌ها، میزان نفوذ صهیونیست‌ها بر ارکان اساسی ایالات متحده نظیر سازمان مرکزی اطلاعاتی این کشور (سی آی‌ای) مشخص شده است.

الی ویزلی فردی است که به خاطر آثارش درباره داستان هولوکاست، در سال ۱۹۸۵ جایزه مدال طلای کنگره آمریکا و در سال ۱۹۸۶ جایزه صلح نوبل را دریافت کرد. در تاریخ ۲۰ آوریل ۲۰۰۹ میلادی و در روز افتتاح کنفرانس دوربان ۲، ویزل به همراه تعدادی از دانشجویان یهودی، به اعتراض به سخنان ضدصهیونیستی محمود احمدی‌نژاد در این کنفرانس پرداختند. پس عجیب نیست وقتی پترائوس در ایمیل‌های شخصی خود از دعوت شام ویزلی و همسرش سخن می‌گوید و به اینکه سخنران یکی از سالگردهای گرامیداشت داستان هلوکاست بوده، افتخار می‌کند، تصور کرد میزان تاثیرگذاری این صهیونیست بر سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا چگونه است.

بخشی از ایمیل لو رفته پترائوس که به رابطه صمیمی خود با الی ویزلی اشاره می‌کند

با توجه به اسناد فوق، به نظر می‌رسد وحشت مقامات امنیتی و اطلاعاتی اسرائیل سبب شده تا ژنرال کهنه‌کار آمریکایی «استعفا داده شود» تا میزان دخالت صهیونیست‌ها در ارکان تصمیم‌گیری ایالات متحده و کاخ سفید بیشتر از این افشا نشود و در این زمینه، از حربه همیشگی که همیشه هم جواب داده و رسانه‌های خبری هم از آن استقبال می‌کنند، استفاده شده است: مسائل غیراخلاقی و روابط نامشروع جنسی. زمانی که این اتهام توانست «بیل کلینتون» آمریکایی را از کاخ سفید بیرون کند و «استراس کان» فرانسوی را از رسیدن به کاخ الیزه بازدارد، چرا نتواند این رسوایی بزرگ اسرائیلی از سوی ژنرال پترائوس را تحت‌الشعاع خود قرار دهد.

21 آبان 1391