h دستگیری دو مرد و یک زن زورگیر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دستگیری دو مرد و یک زن زورگیر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دستگیری دو مرد و یک زن زورگیر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دستگیری دو مرد و یک زن زورگیر

دستگیری دو مرد و یک زن زورگیر

در ساعت 2 بامداد 4 آبان مأموران کلانتری 140 باغ فیض در حین گشت‌زنی در خیابان شاهد ـ جنب پارک شاهد به سرشنینان یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ با دو سرنشین مرد و یک سرنشین زن مشکوک شدند.

در بازرسی از خودرو پراید، مأموران علاوه بر کشف وسایل استعمال موادمخدر شیشه موفق به کشف دو قبضه چاقو و شمشیر، یک عدد شوکر و چندین گوشی تلفن همراه متعلق به افراد غیر شدند.

با دستگیری متهمان و با توجه به احتمال ارتکاب جرایم مختلف به‌ویژه سرقت‌های خشن، پرونده مقدماتی برای متهمان به اسامی فرزاد 29 ساله، احسان 25 ساله و ستاره 19 ساله تشکیل و به دستور هاشمیان، دادیار شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران، در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات از متهمان، هر سه متهم به سرقت‌های تحت پوشش مسافرکشی در مناطق غرب تهران به‌ویژه در مناطق شهران، آذری، اتوبان نواب، اتوبان چمران، پل مدیریت، فلکه صادقیه و میدان آزادی اعتراف کردند.

احسان در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: در زمان سرقت من در صندلی عقب می‌نشستم و فرزاد نیز راننده بود؛ پس از سوار شدن مسافر ، با تهدید قمه و چاقو اقدام به زورگیری کرده و در صورت مقاومت از شوکر برقی استفاده می‌کردیم.

یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی و شناسایی متهمان، در اظهارات خود گفت: در ساعت 23 شامگاه 3 آبان هنگام بازگشت به خانه، از میدان حق شناس سوار یک دستگاه پراید سفید رنگ به مقصد پل مدیریت شدم که در داخل ماشین، در صندلی جلو یک خانم جوان و در صندلی عقب نیز یک مرد جوان نشسته بود؛ ناگهان هنگام ورود به داخل تونل، سرنشین صندلی عقب با تهدید قمه مرا مجبور به خم شدن در زیر صندلی ماشین اتومبیل کرد و پس از آن اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه، یک عدد عابر بانک و کیف دستی حاوی وجه نقد همراهم کرد.

مالباخته پس از شناسایی ستاره نیز در اظهارات خود گفت: زمانیکه سرنشین صندلی عقب اقدام به گرفتن اموال همراه من از جمله عابر بانک کرده بود، این خانم که در صندلی جلو نشسته بود به طرف عقب برگشت و با تهدید و کتک اقدام به گرفتن رمز عابر بانک کرد و پس از اطمینان از درست بودن رمز، مرا در اتوبان چمران ـ قبل از تقاطع اتوبان همت به بیرون از ماشین پرتاب کردند.

سرهنگ کارآگاه مهرداد یگانه، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: از همه مالباختگانی که در مناطق مختلف تهران به‌ویژه در مناطق غرب و شمال غرب تهران و توسط سرنشینان خودروهای پراید سفید و مشکی مورد سرقت و زورگیری قرار گرفتند دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهمان و طرح شکایات خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی ـ خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

20 آبان 1391