h بازگشت حجاج - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بازگشت حجاج ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بازگشت حجاج ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بازگشت حجاج

بازگشت حجاج

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگار مهر از مکه مکرمه، تا پایان جمعه نوزدهم آبان ماه سالجاری 43 هزار حاجی ایرانی توسط 2 شرکت هواپیمائی ماهان و ایران ایر از فرودگاه های جده و مدینه منوره به ایران انتقال داده شده اند. در حال حاضر 17 هزار و 500 زائر ایرانی در مدینه منوره و 14 هزار و 500 حاجی در مکه مکرمه اقامت دارند که تا پایان هفته جاری به ایران باز می گردند.

آغاز پرواز برگشت حجاج از مکه مکرمه و مدینه منوره به ایران در سال 91، از روز 15 ذی الحجه برابر10 آبان‌ آغاز و تا پایان چهارم محرم برابر با سی ام آبان ماه ادامه دارد.

نکته قابل توجه در بازگشت حجاج ایرانی از سرزمین وحی به کشور آن است که بر خلاف سال‌های گذشته تاخیر پرواز بازگشت حجاج با کمترین زمان ممکن در حال انجام بوده و حتی برخی از پروازها با تکمیل لیست مسافران زودتر از زمان تعیین شده به فرودگاه‌های کشور حرکت می کنند.

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در انتقال حجاج عملیات 99 پرواز شامل 80 پرواز به جده و 19 پرواز به مدینه منوره از شهرهای تهران، اصفهان، کرمانشاه، اردبیل، ارومیه، گرگان، شیراز، یزد، اهواز و بوشهر را برعهده داشت.

شرکت هواپیمایی ماهان هم عملیات 110 پرواز شامل 91 پرواز به جده و 19 پرواز به مدینه منوره از شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، بندرعباس، ساری، رشت، کرمان، ارومیه و زاهدان را به انجام رساند.

20 آبان 1391