h واکنش مجلس شورای اسلامی به اقدام توهین آمیز فیفا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

واکنش مجلس شورای اسلامی به اقدام توهین آمیز فیفا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,واکنش مجلس شورای اسلامی به اقدام توهین آمیز فیفا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,واکنش مجلس شورای اسلامی به اقدام توهین آمیز فیفا

واکنش مجلس شورای اسلامی به اقدام توهین آمیز فیفا

واکنش مجلس به اقدام توهین آمیز فیفا

حجت‌الاسلام یحیی‌زاده با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر انتخاب ناظر امنیتی از سوی فیفا برای برگزاری مسابقه‌ فوتبال بین ایران و بحرین در روز ۱۹ مهر در ورزشگاه آزادی گفت: این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که در بحرین در چند ماه گذشته به دلیل تحولات رخ داده ناامنی وجود دارد، به طوری که از کشورهای همسایه به آنجا لشگرکشی شده است. پس ما باید در مورد میزبانی مسابقه با بحرین مدعی باشیم نه این که این کشور با ناامن خواندن ایران، از سوی فیفا ناظر امنیتی درخواست کند.

به گزارش ایسنا وی افزود: به نظر می‌رسد فیفا به صورت کاملا غیرمتعارف و برای اولین بار برای مسابقه ایران و بحرین ناظر امنیتی به ایران می‌فرستد که در این رابطه وزیر ورزش و وزیر امور خارجه باید جلوی این کار را بگیرند، چون توهین به ملت ماست. در کشور ما ناامنی وجود ندارد که بحرین برای برگزاری مسابقه ناظر امنیتی بخواهد.

این عضو کمیته تربیت بدنی مجلس یادآور شد: مسئولان فدراسیون فوتبال بایستی از فیفا و ای اف سی بخواهند مسابقه‌ی برگشت ایران با بحرین در این کشور برگزار نشود و کشور سوم مورد قبول ما، برگزارکننده این مسابقه باشد.

یحیی‌زاده یادآور شد که نسبت به این موضوع در کمیسیون فرهنگی به وزیر ورزش تذکر داده است.

3 مهر 1390