h کدام استان رتبه اول اهدای عضو کشور را دارد ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کدام استان رتبه اول اهدای عضو کشور را دارد ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کدام استان رتبه اول اهدای عضو کشور را دارد ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کدام استان رتبه اول اهدای عضو کشور را دارد ؟

کدام استان رتبه اول اهدای عضو کشور را دارد ؟

کدام استان رتبه اول اهدای عضو کشور را دارد ؟

به گزارش ایسنا،منطقه زنجان،«محمد رئوفی‌نژاد» شامگاه روز گذشته در همایش انجمن حمایت از بیماران کلیوی افزود: یکی از نیازهای جدی جامعه در حوزه سلامت رسیدگی به بیماران خاص است و باید بخش‌های مختلف جامعه در راستای بهبود و رسیدگی حال این بیماران تلاش کنند.

وی با بیان این‌که خیرین در اغلب حوزه‌ها راهگشای خوبی هستند، تصریح کرد: دولت در همه‌ی موارد نمی‌تواند کارها را به‌طور کامل پیش ببرد، کما اینکه نقش خیرین در مسکن‌ و مدرسه‌سازی نمایان بود.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان این‌که حضور خیرین در همه‌ی امور تأثیر چشم‌گیری بر روند اجرا دارد، یادآور شد: مشکلات در هر حوزه‌ای جزء حوزه سلامت قابل تحمل است.

وی اظهار کرد: متأسفانه شمار فراوانی از بیماران، بیماری‌های خاص از قشر کم درآمد جامعه هستند و نباید به علت نیاز مالی آنها کنار گذاشته شوند.

به گزارش ایسنا، در بخش دیگری از جلسه،«اسماعیل رحمانی» مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: خوشبختانه تاکنون مقام اول و دوم اهداء عضو را در کشور کسب کرده‎ایم.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر شاهد توسعه فعالیت‌ها بودیم که این گسترش مدیون همکاری خیرین استان است و در همکاری‌های بین بخشی دانشگاه و حوزه صدور مجوز برای مراکز درمانی در کمترین زمان اقدام شده است.

مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان این‌که شورای هماهنگی خیریه و سلامت در جهت حفظ و تأمین سلامت مردم از این پس تشکیل می‌شود، ادامه داد: متأسفانه بیماری‎های نوپدید 80 درصد بودجه‎ها را برای کنترل مراحل درمان هم‌چون بیماری‎های پرفشاری خون، دیابت و ناراحتی قلبی و مزمن کلیوی در اختیار خود قرار داده است.

رحمانی یادآور شد: هم‌اکنون یک دهم از جمعیت دنیا به بیماری‎های کلیوی مبتلا هستند و احتمال افزایش این بیماری به میزان 2 برابر در آینده نیز وجود دارد که باید برای جلوگیری از آن برنامه‌ریزی‎ شود.

وی با اشاره به این‌که در شهرستان‎ها نیز امکاناتی برای بیماران کلیوی جهت درمان وجود دارد، ادامه داد: در بیمارستان ولی‌عصر(عج) 11 تخت با 60 بیمار، بیمارستان آیت‌الله بهشتی 10 تخت با 55 بیمار، شهرستان ابهر 8 تخت، 45 بیمار در خرم‌دره 6 تخت، با 30 بیمار، ماهنشان نیز 2 تخت با 7 بیمار و طارم نیز 3 تخت با 9 بیمار وجود دارند.

مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان یادآور شد: با وجود این‌که در خصوص اهمیت پیوند کلیه تا سال 84 عملکردی نداشتیم باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که در سال 91 اهداء عضو به 39 نفر رسید و در حوزه‌ی تأمین دارو نیز وضعیت نسبتاً مناسبی داریم.

17 آبان 1391