h کودکان ایرانی در رستوران های فست فود + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کودکان ایرانی در رستوران های فست فود + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کودکان ایرانی در رستوران های فست فود + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کودکان ایرانی در رستوران های فست فود + تصاویر

کودکان ایرانی در رستوران های فست فود + تصاویر

کودکان ایرانی در رستوران های فست فود + تصاویر

امروزه جوانان و نوجوانان ترجیح می دهند به جای غذاهای سنتی به سراغ انواع ساندویچ ها و پیتزاها بروند. نتایج مطالعات دانشمندان نشان می دهد، جوانان و نوجوانانی که در یکی از وعده های غذایی روزانه خود فست فود می خورند، نسبت به سایر همسالان خود کالری، نمک و چربی بیشتر و ویتامین و مواد معدنی کمتری دریافت می کنند و در نتیجه با چاقی و مشکلاتی ناشی از آن دست و پنجه نرم می کنند.

تحقیقات نشان داده مصرف فست فودها ( غذاهای آماده ) در میان کودکان نیز رایج شده و این گونه خوراکی ها کودکان را بیشتر در معرض سوء تغذیه قرار می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، متخصصان تغذیه معتقدند که اکثر فست فودها در حدود 90 درصد بیشتر از یک غذای عادی کالری دارند. همین امر موجب می شود که کودکان با مصرف آنها تا مدتها سیر بوده و علاقه ای به مصرف غذاهای دیگر نداشته باشند.

البته بخش اعظم این نوع خوراکی ها را چربی و نمک تشکیل می دهند و همین امر موجب چاقی کودکان و بروز عوارض طولانی مدت دیگر در آنها می شود.

بررسی ها نشان داده کودکانی که حداقل هفته ای چند بار از فست فود استفاده می کنند به دلیل بی ارزش بودن این غذاها از نظر تغذیه ای و سلامت ماده مفیدی به بدنشان نمی رسد و از فواید زیاد ویتامینها و مواد معدنی و کلسیم که در لبنیات و میوه ها و سبزیجات است ، محروم می شوند.

به همین علت کودکان دچار افزایش وزن می شوند اما از نظر سلامت عمومی در وضعیت چندان مطلوبی قرار نمی گیرند و بدنشان در مقابله با بیماریهای گوناگون نیز ضعیف تر عمل می کند.

16 آبان 1391