h نجات یافتن 11 شهروند مشهدی از سیل - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نجات یافتن 11 شهروند مشهدی از سیل,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نجات یافتن 11 شهروند مشهدی از سیل,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نجات یافتن 11 شهروند مشهدی از سیل

نجات یافتن 11 شهروند مشهدی از سیل

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از نجات 11 شهروند گرفتار در سیلاب ناشی از بارندگی شب گذشته در روستاهای شمالی شهرمشهد خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان حسن جعفری با بیان این مطلب افزود: در پی بارندگی یکشنبه شب در مجموع 12 مورد آب افتادگی در اماکن مسکونی وانبار در روستاهای حومه شمالی مشهد، خصوصا روستاهای فرخد، همت‌آباد و قرقی به سامانه (125) سازمان آتش‌نشانی مشهد گزارش شد که بلافاصله ستاد فرماندهی عملیات، تیم ویژه امداد ونجات ایستگاه‌های 28، 7،8،6،29 و چهارده را با امکانات کامل از جمله موتور پمپ‌های قوی به منظور رفع آب افتادگی عازم اماکن و محل‌های حادثه دیده کرد.

وی ادامه داد: نجات‌گران آتش‌نشانی پس از رسیدن به محل با استفاده از امکانات و تجهیزات ویژه اقدام به تخلیه آب از اماکن کردند.

جعفری تصریح کرد: 9 نفر از سرنشینان پنج خودرو گرفتار در سیلاب و همچنین محبوس شدن دو کارگر معدن به دلیل تخریب ورودی معدن در پی بارندگی منطقه آرامگاه فردوسی، با حضور به موقع و موثر گروه امداد و نجات آتش‌نشانی مشهد نجات یافتند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی وخدمات ایمنی شهرداری مشهد، نجات 11 شهروند گرفتار در حادثه سیلاب را علی‌رغم خارج بودن آن از حومه شهر، تنها بر حسب رسالت انسانی دانست واظهار کرد: اگر به طور همزمان در مناطق شهری و تحت حوزه عملیاتی آتش‌نشانی مشهد حادثه‌ای دیگر به وقوع می‌پیوست، قطعا نجات‌گران آتش‌نشانی موظف به پوشش‌دهی آن مناطق می‌بودند و این مهم توجه مسوولین استانی را می‌طلبد تا مناطق خارج از حومه شهری را همانند داخل شهر مجهز به نیروهای امدادی کنند.

خوشبختانه این حوادث هیچ‌گونه خسارات جانی در پی نداشته است.

15 آبان 1391