h مخالفان در اوکراین بازهم به خیابان ها خواند ریخت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مخالفان در اوکراین بازهم به خیابان ها خواند ریخت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مخالفان در اوکراین بازهم به خیابان ها خواند ریخت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مخالفان در اوکراین بازهم به خیابان ها خواند ریخت

مخالفان در اوکراین بازهم به خیابان ها خواند ریخت

مخالفان در اوکراین بازهم به خیابان ها خواند ریخت

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، مخالفان دولت اوکراین در اعتراض به نتیجه انتخابات و با اعلام اتهام تقلب در انتخابات، فراخوان برگزار تظاهرات در روز دوشنبه دادند.

مخالفان دولت متحد شده‌اند و حزب حامی «یولیا تیموشنکو» نخست‌وزیر پیشین این کشور از جمله این احزاب است.

پیش از این در پی انتقادهای شدید در سطح جهانی از روند برگزاری انتخابات پارلمانی در اوکراین و اتهام به تقلب، کمیته مرکزی انتخابات در کیف چنین اتهامی را رد کرد.

«میشائیل اوکندوسکی» از اعضای این کمیسیون گفت: «انتخابات و روند شمارش آرا همانطوری انجام شد که باید انجام می‌شد.» وی همچنین تاکید کرد که هیچ تردیدی وجود ندارد که حزب حاکم به ریاست «ویکتور یانوکویچ» در این انتخابات پیروز شده است و همچنان می‌تواند با کمونیست‌ها در مسند قدرت باقی بماند.

این اظهارات پس از آن ابراز شد که نتایج اولیه انتخابات پارلمانی اوکراین حاکی از پیروزی قاطع حزب حاکم بود، اما هیئت ناظران بین‌المللی این انتخابات را «گامی رو به عقب برای دموکراسی» خواند.

انتخابات پارلمانی در اوکراین روز 28 اکتبر (7 آبان) تحت نظر هیئتی 800 نفره از ناظران بین‌المللی انجام شد. این هیئت در گزارش خود حزب حاکم به رهبری «ویکتور یانوکوویچ» را به «سو‌ءاستفاده از قدرت» متهم و اعلام کرده است که «پول نقشی بیش از اندازه» در این انتخابات داشته است.

14 آبان 1391