h اموزش همجنسگرایی در مدارس فرانسه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اموزش همجنسگرایی در مدارس فرانسه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اموزش همجنسگرایی در مدارس فرانسه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اموزش همجنسگرایی در مدارس فرانسه

اموزش همجنسگرایی در مدارس فرانسه

اموزش همجنسگرایی در مدارس فرانسه

به گزارش فارس به نقل از شبکه فرانس 24، دولت فرانسه اعلام کرده است که در قالب طرحی جدید قصد دارد به دانش‌آموزان پایه ابتدایی این کشور در مورد روابط همجنسگرایان و والدین همجنسگرا آموزش دهد تا ترس کودکان از این پدیده کاهش یابد.

«نجات ولود بالقاسم» وزیر حقوق زنان فرانسه روز پنج‌شنبه از طرحی پرده برداشت که دولت فرانسه در آن تلاش می‌کند تا ترس کودکان دبستانی را از پدیده‌هایی چون همجنسگرایی کاهش دهد.

دولت فرانسه اعلام کرده است که این طرح پس از مشاوره با انجمن‌های همجنسگرایان ارائه شده و این کشور به دنبال آن است تا به عنوان رهبر مبارزه با هموفوبیا و ترس از پدیده‌های این چنینی به شمار آید.

برآورد شده است که بیش از 300 هزار نفر از دانش‌آموزان فرانسوی، والدین همجنسگرا دارند. در برنامه‌ای که در دستور کار دولت فرانسه قرار گرفته، تلاش می‌شود تا دانش‌آموزان دیگر از کلمات تنفرآمیز در مورد همجنسگرایان استفاده نکنند.

ولود بالقاسم همچنین اعلام کرده است که گروهی در وزارتخانه‌اش در تلاش هستند تا فعالیت‌های گروه‌هایی را محدود کنند که مدعی‌اند می‌توانند همجنسگرایی را درمان کنند.

این طرح در حالی اعلام شده که فرانسه سال آینده نیز لایحه‌ای را به نظرسنجی عمومی می‌گذارد که بر اساس آن ازدواج همجنسگرایان رسمی و قانونی می‌شود.

14 آبان 1391