h شرایط جدید و آسان دریافت سند مالکیت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شرایط جدید و آسان دریافت سند مالکیت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شرایط جدید و آسان دریافت سند مالکیت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شرایط جدید و آسان دریافت سند مالکیت

شرایط جدید و آسان دریافت سند مالکیت

شرایط جدید و آسان دریافت سند مالکیت

به نوشته ظهور12 به نقل از واران نیوز : چندی پیش سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شرایط دریافت سند مالکیت برای صاحبان رقباتی که تا کنون سند رسمی دریافت نکرده بودند را اعلام نمود این در حالی بود که چند سالی است مردم در انتظار اعلام این خبر بودند.

اما آنچه موجب نا امید شدن این مالکین شد شرایط دشوار اعلام شده از طرف سازمان ثبت اسناد و املاک بود.

شرایطی که موجب شده نیمی از متقاضیان از دایره شمول دریافت سند رسمی خارج شوند که از جمله این شرایط دارا بودن سابقه ثبتی زمین و وجود اعیانی یا همان ساختمان بر روی قطعه زمین مورد تقاضا بود.

مشکل آنجایی آشکار میشود که فردی زمینی را با استناد به سند مالکیت عادی مالک باشد وقتی که وی برای دریافت سند مالکیت رسمی و انجام مقدمات به سایت مراجعه میکند متوجه خواهد شد که برای دریافت سند حتما باید در زمین خود احداث بنا نماید که این خود سرآغاز مشکلات عدیده دیگر خواهد بود.

از جمله مشکلات دیگر،که میتوان در انجام این روند وارد دانست عدم اطلاع رسانی جامع از طرف ارگان مربوط است.

با وجود اینکه چند روز از اعلام شرایط مربوط از طرف پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت میگزرد تعداد کمی از مردم از این امر مطلع اند وتنها جایی که میتوان از وجود این امکان مطلع شد مراجعه به ادارات ثبت است.

جا داشت که با توجه به وجود نیاز گسترده در جامعه مسئولین مربوط هم در تعیین شرایط ثبت نام با دیده اغماز می نگریستند و هم به تبلیغ و آگاهی رسانی دست میزدند.

امید که در آینده ای نزدیک تصمیمات مسئولین مربوط با توجه به میزان نیاز مردم صورت پذیرد

13 آبان 1391