h قیمت طلا و سکه همچنان کاهش خواهد یافت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قیمت طلا و سکه همچنان کاهش خواهد یافت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قیمت طلا و سکه همچنان کاهش خواهد یافت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قیمت طلا و سکه همچنان کاهش خواهد یافت

قیمت طلا و سکه همچنان کاهش خواهد یافت

محمد کشتی‌آرای رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با حضور در غرفه خبرگزاری فارس در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاریها در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه متغیر نرخ ارز عامل اصلی نوسان قیمت سکه و طلا در بازار است، اظهار داشت: قیمت جهانی ارز و نرخ اونس جهانی طلا عامل تعیین کننده قیمت سکه و ارز است.

وی ادامه داد: قیمت ارز در کشور با توجه به شرایط تحریم ، مرکز مبادلات ارزی و عوامل بیرونی متغیر است؛ طی چند هفته اخیر با راه‌اندازی مرکز مبادلات ارزی از التهابات این بازار کاسته شد، به نوعی که قیمت ارز در کشور به سمت ثبات و کاهش رفته است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با تاکید بر اینکه مرکز مبادلات ارزی تا این لحظه در ثبات بازار موفق عمل کرده است، گفت: نرخ ارز همچنین به همراه قیمت جهانی آن کاهش و همچنین قیمت طلا با توجه به سیاست انبساطی اقتصاد آمریکا و رکود اقتصادی و همچنین کاهش تقاضا طی یک ماه اخیر موجب افت 3.5 درصدی قیمت جهانی طلا شد.

کشتی آرای افزود: یکی از دلایل اصلی کاهش قیمت سکه و طلا در کشور کاهش جهانی قیمت آن بود که قیمت سکه با 250 هزار تومان کاهش به یک میلیون و 260 هزار تومان رسیده است.

وی تاکید کرد: قیمت سکه در بازار فعلی واقعی است.

کشتی آرای با اشاره به روند قیمت اونس طلا در جهان تصریح کرد: اونس جهانی تابع چند عامل اصلی است که یکی از آنها قیمت‌های ارزی و دیگری قیمت‌های مقطعی در بازار است.

13 آبان 1391