h کاهش قیمت دلار ادامه خواهد داشت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کاهش قیمت دلار ادامه خواهد داشت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کاهش قیمت دلار ادامه خواهد داشت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کاهش قیمت دلار ادامه خواهد داشت

کاهش قیمت دلار ادامه خواهد داشت

سید‌شمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در غرفه خبرگزاری فارس در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاریها در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مورد این که آیا قیمت ارز کاهش خواهد یافت، گفت: نرخ ارز کاهش یافته و روند کاهشی ادامه پیدا می‌کند.

حسینی افزود: ارز از حوزه‌های اقتصادی است که درگیر مسائل بین‌المللی است و هم حساسیت و تلاطم زیادی دارد و هم مدیریت آن دشوار است که به عوامل خارجی بستگی دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: جمع‌بندی دولت این بود که نظام شناور مدیریت شده در مورد نرخ ارز اعمال شود که جنبه مدیریت آن محکم‌تر باشد.

وی افزود: محصول این جمع‌بندی دولت این بود که اتاق مبادلات ارزی تشکیل شود و بازار ارز ساماندهی شد و رفته رفته این اتاق گسترش پیدا کرد.

حسینی افزود: با راه‌اندازی اتاق مبادلات ارزی نوسان ارز کمتر شده و حتی روند صعودی قیمت ارز تبدیل به روند نزولی شد.

وی افزود: در فاز اول برنامه این است که بازار مبادلات ارز راه‌اندازی شود و مرحله بعد گسترش پیدا کند و تقاضای بیشتری جذب آن شود و از طرف دیگر عرضه ارز در این بازار تقویت می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با راه‌اندازی اتاق مبادلات ارز، مدیریت بهتری در مورد نظام ارزی و نرخ ارز اعمال شود.

11 آبان 1391