h صحبت های جنجالی سعید قاسمی درباره نامه های ردوبدل شده بین احمدی نژاد و لاریجانی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

صحبت های جنجالی سعید قاسمی درباره نامه های ردوبدل شده بین احمدی نژاد و لاریجانی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,صحبت های جنجالی سعید قاسمی درباره نامه های ردوبدل شده بین احمدی نژاد و لاریجانی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,صحبت های جنجالی سعید قاسمی درباره نامه های ردوبدل شده بین احمدی نژاد و لاریجانی

صحبت های جنجالی سعید قاسمی درباره نامه های ردوبدل شده بین احمدی نژاد و لاریجانی

سردار دفاع مقدس با بیان اینکه مگر نمی‌دانستید اگر در کف خیابان از استقلال کشور دفاع کنید مصطفی احمدی‌روشن‌ها را هدف می‌گیرند گفت: وقتی چوب در لانه آمریکا کنید و مقاومت می کنید نمی‌توانید دلار 400 تومانی داشته باشید.

به گزارش خبرگزاری فارس سعید قاسمی سردار دوران دفاع مقدس و فعال جبهه فرهنگی انقلاب ظهر امروز (پنجشنبه) با حضور در غرفه خبرگزاری فارس در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در میزگردی که به مناسبت روز 13 آبان در غرفه این خبرگزاری تشکیل شده بود سخنرانی کرد.

قاسمی در ابتدای این نشست در پاسخ به این سوال که آرایش کشور در مقابل افزایش فشارها و تحریم‌های دشمن باید چگونه باشد اظهار داشت: صحبت کردن درباره این موضوع برای مردم شهید‌پروری که خود این مسیر را انتخاب کردند همانند زیره به کرمان بردن است چرا که این مردم به امام خود در سال 42 لبیک گفتند.

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب با اشاره به سیستم ستمشاهی در پروسه انقلاب اسلامی که به قول حضرت امام انفجار نور بود ادامه داد: طبق وعده الهی هر کس که خدا را یاری کند خداوند نیز او را یاری خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران ریشه ضداستکباری دارد خاطرنشان کرد: درست است که ما نمی خواستیم اشرف پهلوی که یک فاحشه سیاسی و اقتصادی بود رهبر و رجل سیاسی ما باشد اما با استکبار مشکل داشتیم و اگر تصور کنیم که ضداستکباری بودن انقلاب فقط مقطعی بوده است قطعا انقلاب شیر بی‌یال و دمی خواهد شد.

قاسمی با بیان اینکه دانشجویان پیرو خط امام به فاصله کمتر از یک سال از انقلاب کاری کردند که امام گفت: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بزرگتر از انقلاب اول و در واقع انقلاب دوم بود یادآور شد: این کار احساسی نبود و علمدار انقلاب دوم شهید وزوایی، علم‌الهدی و ورامینی‌ها بودند و هرچند چهره‌های دیگری همچون محسن میردامادی و محتشمی پور همنامشان در تاریخ ثبت شده است.

این سردار دفاع مقدس یادآور شد: محسن وزوایی در خاطراتش می‌گوید روزی که برای تسخیر لانه جاسوسی از دیوار سفارت بالا می‌رفتند با خودم گفتم یا ما از اینجا تا خدا صعود می‌کنیم یا به اسفل‌السافلین می‌رویم.

وی ادامه داد: برخی در اثر خستگی که اگر اسم آن را خیانت، بریدگی و وامداری نگذاریم کم آوردند؛ برخی می گویند تسخیر لانه جاسوسی ناشی از احساسات دانشجویی بود؛ اول قرار بود تسخیر سفارت آمریکا 24 تا 48 ساعت باشد اما دانشجویان خط امام به ایشان نامه نوشتند ما می‌خواستیم 48 ساعته سفارت را بگیریم اما مدارکی پیدا کرده‌ایم که نشان می‌دهد تمام مدارک مصیبت‌های 200 ساله ما اسنادش در این سفارت است.

قاسمی گفت: امام در پاسخ به دانشجویان فرمود: به دوستانمان سلام برسانید و بگویید نگهدارید که خوب جایی است.

این عضو فعال جبهه فرهنگی انقلاب با بیان اینکه سفارت آمریکا 444 روز دست دانشجویان بود و این در تاریخ شکل‌گیری آمریکا بی‌سابقه است که بخشی از خاک آن تسخیر شود تصریح کرد: متاسفانه عمق حرکت بزرگ 13 آبان در مراسم نیم‌بند لانه جاسوسی به خوبی تعبیر نمی‌شود.

وی گفت: پیام امام روشن بود وقتی ایشان فرمودند که ما بنایی برای ارتباط با آمریکا نداریم و حتی اگر آنها لااله‌الاالله هم بگویند ما نمی‌پذیریم چرا که آنها می‌خواهند ما را گول بزنند. امام در پیام دیگری فرمودند ما را نصیحت می‌کنند که باید صلح کنیم و اگر ملت ما هزینه‌هایی که باید در راه مقاومت بدهد را نمی‌دانست و مگر نمی‌دانست که قیمت مرغ و دلار بالا خواهد رفت.

قاسمی با یادآوری کشته شدن 12 هزار شهید توسط مسعود رجبی ادامه داد: برخی طوری صحبت می‌کنند که انگار مردم نمی‌دانستند مقاومتشان تاوان دارد و مرغ و دلار گران خواهد شد؛ می‌گویند این اتفاقات از سر احساسات و بدون شعور و منطق صورت گرفت. چه کسی این حرفها را می‌پذیرد؟ کسی که بعد از 20 سال از کانال کمیل استخوان‌های اسکلتش درآمد و حتی پلاک هم نداشت اینها را به خوبی می‌دانست.

این سردار دفاع مقدس با بیان اینکه بعد از گذشت 2 سال در کنفرانس طائف عربستان وهابیت کثیف‌تر از صهیونیست نسخه‌ جدیدی علیه جمهوری اسلامی پیچیدند اما جواب نگرفتند؛ شبی که واقعه طبس اتفاق افتاد شما کجا بودید. همان خدایی که در واقعه طبس و خرمشهر ما را نگه داشت و هزاران فتنه نوشته شده و نانوشته را از سر نظام رد کرد آن خدا امروز کجاست؟

وی ادامه داد: چه اتفاقی افتاد که مقام معظم رهبری در نماز جمعه با وجود اینکه آن آقا رفیقش بود اما گفت از نظر سیاسی تفکرات این آقا به من نزدیکتر است.

قاسمی با طرح این پرسش که مگر نمی‌دانستیم مرغ و دلار به 10 هزار تومان می‌رسد و آیا وقعا توقع داشتیم همه چیز سر جای خودش باشد و نظام 200 ساله سلطه با ما کنار بیاید گفت: شما امت 140 کشور را دور خود جمع کردید. رئیس سازمان ملل به تهران آمد و رهبر به نمایندگی از شما گفتند که هندسه موجود سازمان ملل بر اساس روابط ظالمانه است و اتاق فرمانی که حق وتو دارد باطل است؛ به 140 کشور گفتیم که 33 سال است مقاومت کردیم پس شما هم پشت سر ما بیاید تا جایی که شیمون پرز به بان کی‌مون نامه نوشت و گفت مگر نفهمیدی که آن سید چه گفت؟ چرا آنجا را ترک نکردی و کل نظام استکبار را زیر سوال بردی؟

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب با بیان اینکه اگر در انتخابات گذشته احساساتی عمل کردید باید می‌دانستید وقتی چوب در لانه آمریکا می‌کنید نمی‌توانید همزمان امنیت و دلار 400 تومانی داشته باشید افزود: برخی فقط دلار کسانی که به آنتالیا و تایلند می‌روند را فراهم کردند.

وی ادامه داد: این حرفها برای تز کسانی است که می گویند باید کوتاه آمد آنها با دلار در کف خیابان جمهوری توسط یک بیسواد شلوغ‌کاری کردند. مگر نمی‌دانستند که مدل تفکر تنش‌زای امام روح‌الله را رای ندهند. چند سال گفتند به مدل تفکر امام رای ندهید بنابراین وقتی تفکر امام را احیا کردید باید این مسائل را هم تحویل بگیرید یا باید از اساس تراشید و کرکره را پایین کشید یا مقاومت کرد.

قاسمی با طرح این پرسش که چرا سال 84 مسیری را که همه چیز سر جایش بود تغییر دادید مگر قرار نبود که شما به معین رای دهید خاطرنشان کرد: آن زمان جک‌استراو رژه می‌رفت و برای یک سانتریفیوژ گفت که باید بررسی کنیم اما آخر هم پیغام دادند که حتی اجازه آزمایش هم نمی‌دهیم.

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب تاکید کرد: مگر نمی‌دانستید که اگر در کف خیابان از استقلال کشورت دفاع کنی مصطفی احمدی‌روشن‌ها را هدف می‌گیرند و سراغ تک تکتان می‌آیند؛ در این 33 سال این همه علمدار از دست دادید مگر نفهمیدی که نباید این مسیر را ادامه دهی؟ برخی فقط هر روز کت و شلوار می‌پوشند و مقابل آینه ژست می‌گیرند و پیش خودشان می‌گویند اگر رئیس‌جمهور شوند چه خواهد شد؟

وی با بیان اینکه این جواب آنهایی است که می گویند می‌توانستیم عاقلانه برخورد کنیم تا دلار 400 تومان بماند اما امروز بعد از 33 ساله برای پایین کشیدن کرکره هم دیگر وقت گذشته است و همه پل‌های پشت سرمان خراب شده است.

قاسمی با بیان اینکه البته برخی پالس‌هایی به آن طرف می‌فرستند که دل شما مردم را به دست آورند و فکر می‌کنند ما عروسک خیمه‌شب بازی هستیم که یک روز دم از هولوکاست بزنند و روز دیگر حرف دیگری بزنند گفت: تصمیم با شماست که سید‌علی را تا کجا حمایت می‌کنید همه چیز به شما مردم باز می‌گردد که یک بار آقا روح‌الله را تحت فشار گذاشتید تا قطعنامه 598 را بپذیرد.

این سردار دفاع مقدس با یادآوری اینکه نخست‌وزیر وقت در گرمای آخر جنگ استعفای خود را به رادیو داد و امام گفت که حقش بود با من مشورت می‌کردید؛ فرمانده وقت سپاه برای ادامه جنگ تجهیزاتی خواست که امروز با گذشت 20 سال و در شرایط صلح و سلم هم آن تجهیزات را نداریم. آن آقایی که علم داشت فشار آورد که باید قطعنامه را بپذیرید تا اینکه قطعنامه 598 را پذیرفتیم و پذیرفتنش هم تاکتیکی نبود.

وی با بیان اینکه سلاح‌ها را زمین گذاشتیم و آتش‌بس شد که چه بشود؟ ما آتش‌بس را پذیرفتیم که پتروس فداکار هلندی که از نسل کثیف کسانی است که مردم بوسنی‌ هرزگوین را خلع سلاح کرده و تحویل صربها دادند به کتاب درسی بچه‌های ما بیاید؟ قرار شد un ها به کشورمان بیایند تا خط آتش‌بس را مشخص کنند اینها هیچ کدامش در دانشگاه‌ها و رادیو و تلویزیون گفته نمی‌شود.

* کوتاه بیاییم دشمن یک روز هم معطل نمی‌ماند

قاسمی ادامه داد: ما قطعنامه را پذیرفتیم مثل همین روزها که می‌گویند بپذیرید و کوتاه بیایید تا کی می‌خواهید با آمریکا و جامعه جهانی کل بیندازید؟ می گویند قطعنامه شورای امنیت را بپذیرید و انقدر با اشتون بحث نکنید.

این سردار دفاع مقدس افزود: 3 روز پس از اینکه دشمن احساس کرد که جبهه‌ها خالی شده است دوباره به کشورمان حمله کرد و افراد به خاطر آنچه تلویزیون نشان می داد از جبهه رفتند منصرف شدند. تلویزیون نشان می‌داد که خط جبهه پر از نیروست و به قول سید شهیدان اهل قلم یکی از خیانت‌های صدا و سیمای وقت همین کار بود.

وی با بیان اینکه در این شرایط پالس می‌فرستادند که آنها با یکدیگر بسته‌اند گفت: 3 روز بعد از اینکه قطعنامه را پذیرفتیم مگر آنها به عهده خود وفادار ماندند؟ آنها حمله ای بدتر از 31 شهریور 59 را تدارک دیدند اما نمی‌دانند چرا رادیو و تلویزیون اینها را نمی‌گوید.

قاسمی با بیان اینکه در روزهای آخر جنگ دوباره به ما حمله کرده‌اند طوری که روی جاده آسفالته خرمشهر -اهواز که هشت سال قبل از آن توسط حسن باقری آزاد شده بود تا چهل کیلومتر رژه رفتند و دوباره دهلران، مهران، گیلان‌غرب، سومار و قصرشیرین سقوط کرد و خط به 30کیلومتری کرمانشاه رسید. تاریخ طبق روایتی نوشت که 12هزار و یک روایت دیگر نوشته که 22هزار اسیر ظرف سه روز از ما گرفتند طوری که مسعود رجوی دیگر وقت نمی‌کرد غنیمت جمع کند.

این سردار دفاع مقدس یادآور شد: امام در یک پیام دو خطی پس از این اتفاقات فرمودند امروز ایران کربلاست و هیچ چیز از هیچکس پذیرفته شده نیست و باید متر متر جنگید؛ سپاه یا باعث عزت می‌شود یا برای همیشه لباس ذلت می‌پوشد.

وی با بیان اینکه مردم پس از این پیام امام با هر وسیله‌ای که داشتند به جبهه‌ها رفتند گفت: تاریخ همه اینها را نوشت اما رادیوتلویزیون هیچکدام از آنها را نگفت. حتی در دانشگاه تهران هم ما ممنوع‌الصحبت هستیم.

قاسمی متذکر شد: امروز علم‌داران فتنه و اساتیدی که نماد سبز داشتند و به دانشجویان می‌گفتند که بروید کار نظام را یکسره کنید و نمره بگیرید امروز مسئول اسلامی کردن دانشگاه‌ها شده‌اند؟ اما ما چک سفید امضاء به هیچکس نداده‌ایم.

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب با تأکید بر اینکه آرمان ما حمایت از استکبار ستیزی 1400سال قبل است که توسط امام حسین (ع) سینه به سینه به ما منتقل شد افزود: مردم در آخر جنگ دوباره به جبهه‌ها ریختند و دشمن را بیرون کردند اگر رهبری تصمیم بگیرد که زیر بار تحمیل‌های غلط برود و بپذیرد که صلح کنیم دشمن منتظر فردا نمی‌گذارد و ما را خواهد زد.

وی تأکید کرد: آیا آمریکای کنونی با وضعیت فعلی‌اش نسبت به سال 67 و 68 قدرتر است و آیا شما امت قهرمان از سال 67 ضعیف‌تر هستید؟ ما امروز محسن وزوایی و احمد متوسلیان نداریم چرا که اگر علمدارها بودند می‌گفتند شرایط بدر و خیبر یعنی اگر تو بگویی ما می‌زنیم.

قاسمی ادامه داد: امروز علمدارها افراد گیج و خسته‌ای هستند. افرادی که با وجود آنکه آقا بر اقتصاد مقاومتی تأکید کرده ساعت الماس‌نشان چینی وارد می‌کنند و بستنی با روکش طلا در برج میلاد می‌گذارند. معلوم است که آقا با این فرماندهان گیج و کلافه نمی‌تواند خط بشکند و فقط می‌تواند خط را نگه دارد.

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب ادامه داد: ای وزیری که گفتی ما در شعب علی‌طالبیم مگر امام و رهبری نگفته‌اند که باید بنا را بر کشاورزی و دامپروری بگذاریم که آنها قیمت مرغ را در ماه رمضان برای شکستن مردم بالا نبرند.

وی ادامه داد: اگر من به جای رئیس قوه قضاییه بودم به جای نامه 4صفحه‌ای یک خط می‌نوشتم و تلاش خود را برای اعدام صحرایی جاسوسان کثیف می‌گذاشتم.

قاسمی با بیان اینکه آقای سید علی با ناراحتی نسبت به نگه داشتن خط هشدار داده‌اند و گفتند که این نامه‌نگاری‌ها و خاله بازی‌ها را رها کنید چرا که این نامه‌نگاری پالس به دشمن است که متوجه شود در خط انشقاق وجود دارد.

این سردار دفاع مقدس گفت: آقای هاشمی می‌گوید باید به عقب بازگشت اما ما به ایشان می‌گوییم چرا به دلار 400 تومان شما بازگردیم، به دلار 7 تومانی زمان اشرف پهلوی بازخواهیم گشت. واقعا به کدام عقب بازگردیم.

وی با بیان اینکه امام فرمود که ملت حاضر نیست دوباره در دام آمریکا وارد شود و صلح آمریکایی را بپذیرد گفت: سی و سه سال خط انقلاب را نگه داشتیم و ایستادگی کردیم. چرا التهاب بیخودی ایجاد می‌کنند که باید به چه کسی رأی بدهیم. بالاخره یک نفر روی کار می‌آید اما ما نباید انتظار داشته باشیم که فردی از مشکلات پوشک بچه تا لایه اوزون را حل کند و توهم بزند که همه چیز می‌داندو همه جا نطق کند.

آقای رئیس‌جمهور تصمیم‌گیری درباره نقاط استراتژیک نظام خط قرمز است و هرکسی نباید درباره آن حرف بزند.

قاسمی با بیان اینکه خدای طبس شنهای طبس را به عشق مردمی که فقط دعا، ایستادگی و خون دادند دشمنان را نابود کرد گفت: مردم خونی به شفافیت خون مصطفی احمدی‌روشن دادند که توسط آمریکایی‌های 99درصد عکسش در کنار کاخ سفید بالا رفت.

این سردار دفاع مقدس گفت: اگر آنها معتقدند که این کار ما بوده باید گفت:‌دست حاج قاسم سلیمانی درد نکند که می‌تواند چنین تبلیغات عظیمی را در کنار کاخ سفید برپا کند اما کار خود 99درصدی‌ها بوده که مشخص است که خط آنها سوراخ شده است.

وی افزود: چرا باید بر اثر گیج‌بازی مسئولان دشمن متوجه انشقاق در خط ما شود و تمام ناراحتی آقا هم این است که در اوج پیروزی و پیچ تاریخی به دشمن پالس فرستاده می‌شود. فطرتاً جاسوسید یا خسته شده‌اید؟

قاسمی خطاب به مردم گفت: درود بر شما که در جنگ اقتصادی متوجه هستید باید زندگی را جمع و جور پیش برد اما از واردات کالاهای چینی ناراحتید. امروز مهر و قرآن و همه چیزمان چینی شده است.

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب ادامه داد: احمدی‌نژاد که هیچ ابوالفضل‌العباس هم اگر بیاید این حرامزاده‌ها ابوالفضل را هم می‌شکنند لذا توقع نداشته باشید لذا توقع نداشته باشید هرکسی رئیس‌جمهور می‌شود تمام کارها را انجام دهد. امروز عوامل ذینفع و خائنی در تمام وزارت‌خانه‌ها هستند و فقط فردی مثل احمدی‌نژاد را می‌خواهند که اساس آنها را بر هم بریزد اما باید طرح درستی داشت باشد، نه اینکه هشت سال بجنگیم و دوباره به جاسبی حکم بدهند.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهید مسیر امام و آقا را ادامه بدهید باید صبر و تحمل داشته باشید.

قاسمی در پاسخ به سؤال یکی از حضار که از وی پرسید شما چرا ریش خود را بعد از بازداشت فائزه نتراشیدید گفت: بنده خیلی وقت پیش جواب این را داده‌ام شما عقب هستید. جواب عملی هم داده‌ام.

این سردار دفاع مقدس گفت: مردم خطاب به صاحب‌الزمان می‌گویند ما که با شما دست بیعت داده‌ایم مپسند که اینها ما را بشکنند. از سی و سه سال قبل هر شش ماه یک بار برای ما حکم می‌زنند که کار جمهوری اسلامی تمام است اما مطمئن باشید شصت و شش سال دیگر هم در این مسیر خواهیم بود اگر پیرو ولایت باشیم و مقاومت و وحدت داشته باشیم.

وی در پاسخ به سؤال یکی دیگر از حضار که از وی پرسید شما چرا مثل جبهه پایداری تشکیل حزب نمی‌دهید، گفت: این قصه سر دراز دارد. چرا که ما نتوانستیم در طول این 50سال با هم کار کنیم آنها آندولوس را هم همینطور از دست ما گرفتند چرا که کار تشکیلاتی بلد نیستیم. در فتنه 88 هم دیدیم که آنها کیان تاج‌بخش را از آن ور آوردند و رسانه‌های عربده‌کش را آموزش دادند.

قاسمی با اشاره به وجود خارجی نداشتن دانشگاه آکسفورد لندن و در عین حال هزینه شدن بیت‌المال برای این دانشگاه گفت: با اینکه وزیر دانشجو قبلاً به این موضوع اشاره کرده بود اما چند ماه پیش گفت هیچ تخلفی صورت نگرفته است.پول‌هایی که یک شبه برای مانتوهای فیروزه‌ای ریخته شد از کجا آمد؟ از این رو قبل از اینکه آمریکا ما را بشکند خودی‌ها ما را از پای در می‌آورند.

11 آبان 1391