h تلویزیون عادات غذایی غلط را ترويج مي‌دهد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تلویزیون عادات غذایی غلط را ترويج مي‌دهد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تلویزیون عادات غذایی غلط را ترويج مي‌دهد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تلویزیون عادات غذایی غلط را ترويج مي‌دهد

تلویزیون عادات غذایی غلط را ترويج مي‌دهد

تلویزیون عادات غذایی غلط را ترويج مي‌دهد

یک متخصص کودکان گفت: تلویزیون عادات غذایی کودکان را به سمت تغذیه غلط تغییر داده است، درحالی که آموزش همگانی صحیح باید از طریق صدا و سیما صورت گیرد.

ناصر کلانتری در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: مصرف غذاهای آماده، بازی‌های بدون ‌تحرک، آپارتمان‌نشینی و تغییر سبک زندگی از سنتی به صنعتی موجب تغییر عادات‌ غذایی افراد شده است.

وی گفت: چاقی، سلامت همگان را به خطر می‌اندازد و مصرف نکردن شیر مادر یکی از دلایل اصلی چاق شدن کودکان است همچنین مادران به دلایل متعددی به کودکانشان شیرهای مصنوعی می‌دهند.

این متخصص تغذیه کودکان و نوزادان اضافه کرد: کودکی که شیر مادر را مصرف نکرده، احتمال چاق شدن در او بیشتر است؛ در حقیقت باید کودک در ۲ سال اول زندگی از شیر مادر استفاده کند و از دادن تنقلاب بی‌ارزش به کودکان نیز باید پرهیز کرد.

کلانتری افزود: انواع چیپس‌ پر از روغن‌های جامد و اشباع است که به بدن کودک سمومی را وارد می‌کند؛ خانواده‌ها باید روش زندگی کودکانشان را اصلاح کنند و روزانه یک تا ۲ ساعت آنها را برای بازی به پارک ببرند.

وی بیان داشت: آموزش همگانی در خصوص تغذیه صحیح بسیار اهمیت دارد و این آموزش همگانی باید از طریق صدا و سیما صورت گیرد ولی ترویج تغذیه صحیح در حال حاضر به خوبی انجام نمی‌‌شود.

این متخصص تغذیه کودکان و نوزادان ادامه داد: در برخی برنامه‌های تلویزیون دیده می‌شود که فرد برای رفع خستگی خود چای مصرف کرده و در کنار آن سیگاری نیز روشن می‌کند یا دیده می‌شود که در برخی فیلم‌ها و سریال‌ها پدر و مادر برای کودک خود شیشه شیر آماده می‌کنند که این امر به طور غیرمستقیم مصرف شیر خشک را تبلیغ می‌کند و باید گفت که در این زمینه هدف مخفی برخی برنامه‌سازان از هدف آشکارشان اهمیت بیشتری دارد.

1 مهر 1390