h نقش ایرانی ها در انتخاب نام کشور چین - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نقش ایرانی ها در انتخاب نام کشور چین,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نقش ایرانی ها در انتخاب نام کشور چین,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نقش ایرانی ها در انتخاب نام کشور چین

نقش ایرانی ها در انتخاب نام کشور چین

نقش ایرانی ها در انتخاب نام کشور چین

به نوشته ظهور12 به نقل از افکارنیوز : تنها مردمی که چین را به این نام نمی خوانند مردم این کشور هستند! آنها کشور خودشان را «ژانگ هوا» می خوانند به معنی سرزمین مرکز دنیا.

اما نام چین از کجا آمده است؟ جواب این سوال را باید از اجداد خود بپرسیم. اولین دیدار رسمی ایرانی ها و چینی ها در ۱۳۶ سال قبل از میلاد مسیح(ع)، صورت گرفت.

در آن دوره خاندانی به نام «چین» در این کشور حکومت می کردند و در واقع اولین خاندان حاکم بر این کشور بودند که با حکومت پارتی ایران - که نزدیک ترین تمدن به آنها بودند- ارتباط برقرار کردند.

از این رو این کشور در ایران به نام چین معروف شد و از طرفی چون ارتباط سایر تمدن ها از جمله رومی ها با چینی ها از طریق ایران صورت می گرفت، این نام در سرتاسر جهان گسترده شد.

در حال حاضر تمامی کشورها با گویش خودشان از نام چین برای پرجمعیت ترین کشور دنیا استفاده می کنند، به طور مثال اعراب چون حرف «چ» در الفبای خود ندارند از واژه «صین» استفاده می کنند.

23 مهر 1391