h شهریه تحصیل دانش‌آموزان خارجی در ایران اعلام شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شهریه تحصیل دانش‌آموزان خارجی در ایران اعلام شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شهریه تحصیل دانش‌آموزان خارجی در ایران اعلام شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شهریه تحصیل دانش‌آموزان خارجی در ایران اعلام شد

شهریه تحصیل دانش‌آموزان خارجی در ایران اعلام شد

شهریه تحصیل اتباع خارجی شامل افرادی که دارای کارت هویت ویژه اتباع خارجی و کارت اقامت موقت آمایش 8 هستند، به ترتیب در دوره ابتدایی و نهضت سواد آموزی یک میلیون ریال، در دوره راهنمایی یک میلیون و 300 هزار ریال، در دوره متوسطه و پیش‌دانشگاهی یک میلیون و 500 هزار ریال است.

شهریه اتباع خارجی دارای گذرنامه نیز در دوره ابتدایی و نهضت سواد آموزی 2 میلیون و 500 هزار ریال، در دوره راهنمایی 2 میلیون و 800 هزار ریال و در دوره متوسطه و پیش‌دانشگاهی 3 میلیون ریال است.

* دریافت وجه به صورت دستی و نقدی ممنوع است

مسئولان واحدهای آموزشی موظفند اولیا دانش‌آموزان را جهت واریز وجه شهریه به بانک‌ها راهنمایی کرده و از دریافت وجه به صورت دستی و نقدی جداً خودداری کنند.

به گزارش فارس، فیش‌های شهریه دریافتی در پرونده تحصیلی دانش‌‌آموزان بایگانی می‌شود و ادارات کل آموزش و پرورش استانی، نواحی و مناطق باید طوری برنامه‌ریزی کنند که وجوه دریافتی هر مدرسه، صرف هزینه‌های آموزشی و تربیتی همان مدرسه شود.

* دریافت هرگونه وجهی غیر از شهریه مصوب در مدارس دولتی ممنوع است

دریافت هرگونه وجهی غیر از شهریه مصوب و نیز دریافت هرگونه کمک هزینه تحصیلی و نیز اخذ تعهد مالی به استثنایی وجوه مربوط به تبعه و کتب درسی هنگام ثبت‌نام از دانش‌آموزان و سواد آموزان خارجی در مدارس دولتی، ممنوع است؛ همچنین هزینه کلاس‌های فوق برنامه در طول سال تحصیلی کاملاً اختیاری و برعهده اولیاست.

این موارد طی بخشنامه‌ای از سوی رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است.

21 مهر 1391