h رئیس جمهور اتریش رژیم صهیونیستی را مورد انتقاد قرار داد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رئیس جمهور اتریش رژیم صهیونیستی را مورد انتقاد قرار داد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رئیس جمهور اتریش رژیم صهیونیستی را مورد انتقاد قرار داد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رئیس جمهور اتریش رژیم صهیونیستی را مورد انتقاد قرار داد

رئیس جمهور اتریش رژیم صهیونیستی را مورد انتقاد قرار داد

رئیس جمهور اتریش رژیم صهیونیستی را مورد انتقاد قرار داد

به گزارش ایرنا، رییس جمهور اتریش راه حل موضوع هسته ای ایران را مذاکره و گفت و گو دانست.

روزنامه کوریر که با هاینس فیشر رییس جمهور اتریش مصاحبه ای در مورد سفر وی به نیویورک انجام داده ، نظر وی را در خصوص تهدیدات ˈبنیامین نتانیاهوˈ علیه ایران و اینکه تهران نباید پا را فراتر از خط قرمز بگذارد پرسیده است.

هاینس فیشر در پاسخ تاکید کرد: باید قانون جنگل را در سطح بین المللی حذف کنیم.

رییس جمهور اتریش با بیان اینکه مشکلات را نباید از راه نظامی حل کرد، اظهار داشت: راه حل موضوع هسته ای ایران مذاکره است.

فیشر بار دیگر با تاکید بر این نکته که مخالف اقدام نظامی علیه ایران است، خاطرنشان کرد: باراک اوباما رییس جمهور آمریکا نیز خواستار حل این موضوع از طریق مذاکره است.

رییس جمهور اتریش با اشاره به نظرات کارشناسان یادآور شد که ایران قصد دارد به قدرت منطقه ای تبدیل شود.

فیشر در خصوص احتمال جنگ هسته ای گفت: دلایل بسیار بسیار قوی وجود دارند مبنی بر اینکه هیچ کشوری از سلاح هسته ای استفاده نخواهد کرد، زیرا در این حالت موجودیت خود را نیز به خطر می اندازد. در جنگ سرد هم به این گونه بوده است.

میشائل اشپیندلاگر وزیر خارجه اتریش نیز هفته پیش در سازمان ملل متحد اعلام کرد که مخالف نظر نتانیاهو مبنی بر ضرورت تعیین خط قرمز برای ایران است.

اشپیندلاگر در این زمینه گفت که دیدگاهش به باراک اوباما رییس جمهور آمریکا نزدیک است.

وزیر خارجه اتریش که به همراه هاینس فیشر رییس جمهور این کشور به نیویورک سفر کرده بود ، یکی از محورهای اصلی دیپلماسی این کشور را ˈحاکمیت قانونˈ عنوان کرد.

اشپیندلاگر ضمن تاکید بر ضرورت پرهیز از اظهارات نفرت انگیز، تصریح کرد: مهم این است که بطور صلح آمیز در کنار هم زندگی کنیم.

20 مهر 1391