h دستگیری دزدان میلیاردی بانک در عملیات پلیسی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دستگیری دزدان میلیاردی بانک در عملیات پلیسی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دستگیری دزدان میلیاردی بانک در عملیات پلیسی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دستگیری دزدان میلیاردی بانک در عملیات پلیسی

دستگیری دزدان میلیاردی بانک در عملیات پلیسی

اعضای باند سارقان خانوادگی که از مشتریان بانک سرقت می کردند پس از دستگیری راز سرقت های میلیاردی خود را فاش کردند.

به گزارش قانون ماموران پلیس مشهد از چندی قبل در جریان سرقت های اعضای باندی در این شهر قرار گرفتند. بررسی های پلیسی نشان داد ، متهمان علاوه بر مشهد در شهرهای دیگر نیز مرتکب سرقت های مشابه شده اند. دزدان ابتدا با پرسه زدن در بانک ها طعمه های خود را انتخاب کرده و سپس وارد عمل می شدند.

دزدان با پنچر کردن خودرو طعمه های خود ، در یک لحظه اقدام به سرقت کیف مالباختگان می کردند.سرانجام ماموران متهمان را سوار بر یک خودروی پراید خاکستری مشاهده کرده و برای دستگیری آنها وارد عمل شدند.

متهمان وقتی متوجه ماموران شدند، با سرعت یبسیار زیاد متواری شده و پس از طی مسافتی خودرو را رها کرده و از صحنه گریختند.

در بازرسی از این خودرو چند دستگاه گوشی تلفن همراه متعلق به اعضای فراری باند کشف شد و با انجام اقدامات وسیع اطلاعاتی ، مخفیگاه متهمان در بولوار میثاق مشهد مورد شناسایی قرار گرفت.

ماموران پلیس در مرحله نهایی این عملیات ضربتی ، پس از چند ساعت کنترل های پوششی ، مخفیگاه متهمان را به طورغافلگیرانه مورد بازرسی قرار داد.

در این عملیات سه دستگاه خودرو سواری پژو 405و خودرو پراید کشف و دو مرد و سه زن که از اعضای این باندو اهل یکی از استان های غربی کشورهستند دستگیر شدند.

متهمان که با همدیگر نسبت فامیلی و خانوادگی دارند در بازجویی ها به 46 فقره سرقت اعتراف کرده اند.

تحقیقات گسترده از این متهمان که رقم سرقت های آنها در مشهد به دو میلیارد ریال رسیده است ادامه دارد .

سردار امیری مقدم -فرمانده پلیس خراسان رضوی - با اشاره به ترفند اعضای باند در پنچر کردن خودرو مشتریان بانک ها گفت: شهروندان باید هوشیاری و مراقبت بیشتری در این رابطه داشته باشند و در زمان مواجهه با پنچری و یا نقص فنی خودرو احتیاط لازم رامدنظر قرار دهندو هنگام رفع ایراد درهای خودرو را قفل کنند تا فرصت سوء استفاده برای افراد مجرم و خلافکار فراهم نشود.

18 مهر 1391