h هزینه های آزمون های IELTS سه برابر شده است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

هزینه های آزمون های IELTS سه برابر شده است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,هزینه های آزمون های IELTS سه برابر شده است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,هزینه های آزمون های IELTS سه برابر شده است

هزینه های آزمون های IELTS سه برابر شده است

هزینه های آزمون های IELTS سه برابر شده است

به نوشته ظهور12 به نقل از قانون : هم اکنون سه مرکز مجاز برگزار کننده این آزمون، دانشگاه آزاد اسلامی، ایران آیلتس و موسسه آموزش عصر دین و دانش هزینه علی الحساب برگزاری این آزمون را 700 هزار تومان بر شمرده اند.

افزایش ناگهانی هزینه آزمون آیتلس در ایران درحالی با افزایش نوسانات نرخ ارز در کشور رابطه مستقیم دارد که هزینه این آزمون در مهرماه سال گذشته نزدیک به 200 هزار تومان بود و امروز به نسبت به مدت مشابه سال قبل سه برابر شده است.

همچنین بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش این افزایش سه برابری به صورت علی الحساب است و احتمال افزایش این میزان نیز با توجه به افزایش نرخ ارز قابل پیش بینی است. به طوریکه سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه خود آورده است: " قیمت قطعی هرآزمون توسط سازمان سنجش محاسبه واعلام میشود تا درصورت افزایش نسبت به مبلغ علی الحساب، داوطلبان مبلغ ما به التفاوت را به حساب مرکز مربوطه واریز کنند و چنانچه قیمت قطعی کمتر از قیمت علی الحساب باشد ، مراکز می‌بایست ما به التفاوت را به ذینفع آن مسترد کنند."

افزایش ماهانه هزینه این آزمون به شکلی است که سازمان سنجش مرداد ماه گذشته با صدور اطلاعیه ای هزینه این آزمون را 450 هزار تومان اعلام کرد، پس از آن در شهریور ماه این رقم به 550 هزار تومان رسید و امروز سازمان سنجش با گامی بلند تر هزینه این ازمون را 700 هزار تومان اعلام کرد.

وابستگی مراکز دانشگاهی و دانشجویان ایرانی به این آزمون از آنجایی که است آزمون آیلتس (IELTS= International English Language Testing System) جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، حضور در مجامع علمی، فراگیـری مهارت‌هـای تخصصـی و یـا کار و اقامـت در کشـورهـای انگلیسی زبان طراحی شـده است. ایـن آ زمون مشترکاً تـوسط دانشگاه کمبریج، شورای بریتانیـا (British Council) و مرکز آیلتس استرالیا در بیش از 500 مرکز در 120 کشور جهان برگزار می‌شود و سالانه چیزی حدود یک و نیم میلیون نفر در آن شرکت می‌کنند.

اگر هنوز هم دانشجویان و اساتیدی که با افزایش نرخ ارز در کشور و سه برابر شدن هزینه آزمون آیلتس در کشور، به فکر تحصیل و تحقیق و پژوهش در مراکز دانشگاهی سایر کشور ها جهان هستند می توان گفت که اوضاع کنونی تا حد زیادی دانشجویان و محققان کشور را برای حضور در دانشگاه ها و مجامع علمی معتبر دنیا سرگردان کرده است.

18 مهر 1391