h بلندترین پرش از ارتفاع جهان + عکس و فیلم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بلندترین پرش از ارتفاع جهان + عکس و فیلم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بلندترین پرش از ارتفاع جهان + عکس و فیلم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بلندترین پرش از ارتفاع جهان + عکس و فیلم

بلندترین پرش از ارتفاع جهان + عکس و فیلم

به نوشته ظهور12 به نقل از چشم فنداز : فردا دوشنبه فلیکس باومگارتنر بالن خود را تا مرز فضا بالا خواهد راند، و پس از رسیدن به ارتفاع ۳۶٫۵ کیلومتری این اتریشی بی باک پرش آزادی به سوی نامعلوم خواهد داشت. تنها دلگرمی باومگارتنر برای موفقیت این پرش آزمایش اتاقک فشار، مدلسازی کامپیوتری و تجربه ی خلبانانی است که پرش اضطراری از هواپیماهای فراصوت داشته اند.

به هر حال چند نکته قطعی است: برای مدت زمان کوتاهی او در لباس فضایی تنظیم کننده ی فشارش سریع ترین فرد زنده ی تاریخ خواهد بود. در واقع سی ثانیه پس از پرش، در بخش نازک بالایی اتمسفر او به سرعت صوت می رسد. در صورت موفقیت پرش، و پس از بازکردن چتر و فرود سالم بر روی زمین پس از زمانی بین ۱۲ تا ۱۵ دقیقه، او قدم زدن دوباره بر روی سطح زمین را با کسب چهار رکورد تازه ی جهانی از سر خواهد گرفت: بلندترین پرش آزاد، طولانی ترین سقوط آزاد، رسیدن به سرعت صوت در سقوط آزاد برای نخستین بار، و پرواز با بالن سرنشین دار در بلندترین ارتفاع.

رکوردهای کنونی بلندترین و طولانی ترین پرش آزاد از آن کیتینگر است که در سال ۱۹۶۰ به دست آمده. این خلبان فرمانده ارتش یکی از مربیان فلیکس در پنج سال گذشته، و از طراحان اصلی کپسول و دیگر وسایل ایمنی اوست. به گفته ی کیتینگر، پس از انجام پرش، کلیه ی اطلاعات علمی پروژه (که استراتوس نام دارد) با ناسا و چند کمپانی تجاری پرواز فضایی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

گردآوری داده ها بخش ساده ی این پروژه به شمار می آمده. بالابردن بالن ۳۰ میلیون فوت مکعبی با بلندی ۶۰۰ فوت (نمودار مقایسه ی اندازه ی بالن در زیر آمده) و سالم رساندن سرنشین انسانی آن به ارتفاع مورد نظر اما داستان دیگری است.

حامی مالی این پروژه ردبول، تولید کننده ی نامدار نوشیدنی های انرژی زاست. این چترباز پیشتر پرش آزاد تمرینی از ارتفاع ۲۹ کیلومتری را به انجام رسانده که ویدیوی آن در زیر قابل دیدن است:

...

دریافت

18 مهر 1391