h قیمت های جدید خودروهای داخلی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قیمت های جدید خودروهای داخلی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قیمت های جدید خودروهای داخلی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قیمت های جدید خودروهای داخلی

قیمت های جدید خودروهای داخلی

قیمت های جدید خودروهای داخلی

خودروسازان کشور بالاخره توانستند نتیجه رفت و آمد خود به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را بگیرند و با استناد به مسائلی مانند رشد نرخ ارز و کمبود نقدینگی، موافقت این سازمان را برای افزایش قیمت محصولات شان کسب کنند.

بر این اساس، سازمان حمایت با افزایش قیمت 9 تا 31 درصدی محصولات ایران خودرو موافقت کرده و به سایپایی‌ها و پارس خودرویی‌ها نیز اجازه داده 14 تا 23 درصد به قیمت خودروهای خود بیفزایند. قیمت‌های جدید، حاصل توافق جلسه هفته پیش در سازمان حمایت به شمار مي‌روند، جلسه‌ای که با حضور نمایندگان خودروسازان و مسوولان وزارت «صنعت، معدن و تجارت» برگزار شده و حالا نتایج آن شوکی اساسی به مشتریان داده است. این در حالی است که مسوولان سازمان حمایت هیچ اطلاع‌رسانی در مورد افزایش قیمت‌ها انجام نداده و حتی منکر برگزاری جلسه موردنظر برای این موضوع شدند. سازمان حمایتی‌ها طوری در موضوع افزایش قیمت خودرو رفتار کردند که گویی اصلا قرار به گران شدن خودروهای داخلی نیست، غافل از اینکه در نهایت ماه پشت ابر نمی ماند و خبر گرانی خودرو به بیرون درز مي‌کند و اتفاقی که مي‌افتد، بی‌اعتماد شدن افکار عمومی نسبت به نهادهای مهمی چون سازمان حمایت است.

از طرفی، وقتی سازمان حمایت تغییر قیمت خودروهای داخلی را اعلام نمی‌کند و به اصطلاح منکر همه چیز مي‌شود، مشتری نمی‌داند دقیقا چقدر به قیمت خودروها اضافه شده که بخواهد اعتراض کرده و شکایت خود را به سازمان‌های مسوول از جمله سازمان حمایت ببرد.

18 مهر 1391