h راهکارهای 4 اتحادیه بزرگ کشور برای کنترل بازار ارز - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

راهکارهای 4 اتحادیه بزرگ کشور برای کنترل بازار ارز,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,راهکارهای 4 اتحادیه بزرگ کشور برای کنترل بازار ارز,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,راهکارهای 4 اتحادیه بزرگ کشور برای کنترل بازار ارز

راهکارهای 4 اتحادیه بزرگ کشور برای کنترل بازار ارز

راهکارهای 4 اتحادیه بزرگ کشور برای کنترل بازار ارز

به نوشته ظهور12 به نقل از خبرگزاری فارس : 4 اتحادیه بزرگ دانشجویی کشور طی بیانیه‌ای راهکارهایی برای کنترل نابسامانی‌های باراز ارز ارائه کردند.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«در مقابله با جمهورى اسلامى، همه تلاش خودشان را دارند به کار می‌برند؛ هدف هم این است که نظام مقدس جمهورى اسلامى را از پشتیبانى مردم ـ از این پشتوانه‌ عظیم ـ محروم کنند. این تحریم‌ها و اینها که مشاهده می‌کنید، هدف اصلى‌اش این است. ... هدف اصلى، مردمند. فشارها براى این است که مردم را به ستوه بیاورند، مردم را دچار مشکلات کنند، تا از نظام جمهورى اسلامى دل ببُرند؛ رابطه قلبى آنها با نظام جمهورى اسلامى قطع شود. البته به فضل الهى، به حول و قوه‌ى الهى، در این میدان هم شکست خواهند خورد.» (مقام معظم رهبری 7/4/1391)

این روزها در صحنه اجتماع و میدان خبر و رسانه، بحث‌های اقتصادی به خصوص تلاطمات بازار ارز و سکه در ردیف مهمترین و البته نگران کننده ترین مسائل تبدیل گردیده است. قیمت کالاها برای افزایش به میدان رقابت آمده‌اند و یکی پس از دیگری گوی سبقت را می‌ربایند.

علت یا علل نابسامانی مبادلات سکه و ارز چیست؟ چه نهاد یا بهتر بگوئیم چه نهادهایی مسئولند؟ نهادهای نظارت کننده در کجا ایستاده‌اند؟ آیا تحریم‌ها که با ذوق و شوق از سوی دشمنان سی ساله ما اعمال شده و شدت یافته‌اند در این میان تأثیری داشته‌اند؟ و صدها سؤال مطرح شده از این سنخ مسائل که همگی به دنبال پاسخ مناسبی می‌گردند.

بگذارید صریح بگوییم آنچه اکنون مطرح است آن است که قیمت‌ها رو به افزایش گذاشته و تورم موجود در جامعه به مردم به خصوص قشر ضعیف فشار وارد می‌نماید. سودجویان و اخلال گران از خلأیی که ما آن را ناشی از عدم همکاری سه قوه می‌دانیم، عرصه را بر خویش هموار دیده و قدرت جولان و مانور پیدا نموده‌اند.

آنچه مهم است این است که جمهوری اسلامی ایران بنابر شواهد انکار ناپذیر بین المللی در شرایطی حساس قرار گرفته است. تعبیر عبور از پیچ بزرگ تاریخی از جانب رهبر معظم انقلاب برای وضعیت کنونی نظام اسلامی ایران ما را بیش از پیش به اهمیت مسیر پیش رویمان متوجه می‌نماید.

اکنون برای پیدا نمودن مقصر زمان مناسبی نیست. بدیهی است در نظامی که وظایف و رسالت‌های سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه به خوبی ترسیم شده است و نقش هر سه در گره‌های اقتصادی کنونی جامعه به خوبی آشکار است، یک نفر یا یک قوه به تنهایی تقصیری نخواهد داشت. از سویی وجود برخی اغراض و هواهای نفسانی به مانند زورآزمایی و تسویه حساب‌های سیاسی آن هم در میان مسئولان نظام اسلامی جای تأسف و تنبه دارد.

ما مسئولان و به صورت خاص سران سه قوه را افراد با بصیرتی می‌دانیم که انعکاس سخنان خویش در رسانه و افکار عمومی جامعه را تا کیلومترها پیش بینی و رصد می‌کنند. جای مطالبه و بازخواست جدی دارد که چرا در چند روز گذشته به توصیه رهبر معظم انقلاب در عدم بروز برخی اختلاف سلیقه‌ها در فضای رسانه‌ای عمل نشد؟

نیاز فعلی و ضروری جامعه ما در موقعیتی که دشمنان فرصت طلب درصدد ضربه و انتقام از نظام اسلامی ایران دارند، فضای وحدت، همدلی و همکاری مضاعف است. زمان خوبی است تا سه قوه و کارگزاران نظام دست در دست یکدیگر نقشی زیبا از توانمندی مدیریتی و اجرایی خویش به تصویر بکشند.

ما از روزگاری که ابرقدرت‌های شرق و غرب عالم پشت به پشت یکدیگر، هشت سال علیه نابودی ما جنگیدند با افتخار و سلامت عبور کرده‌ایم. هم اکنون جایگاه ایران اسلامی به سطحی از اقتدار رسیده است که بیش از 120 کشور جهان در تهران گرد هم می‌آیند و از حقوق مسلم و خدشه ناپذیر هسته‌ای ایران دفاع می‌کنند.

جنبش دانشجویی با توجه به نابسامانی بازار اقتصادی و تلاطات موجود در آن و برای حمایت از اقشار مستضعف جامعه که تنها آسیب پذیران دعواهای سیاسی هستند؛ راهکارهای زیر را پیشنهاد می‌نماید:

1. پرهیز از هرگونه اختلاف، سخنان و مصاحبه‌های تفرقه برانگیز.

2. تشکیل ستاد مشترک از سه قوه و تلاش شبانه روزی برای ارائه و اجرایی نمودن راهکارهای طراحی شده.

3. خارج نمودن فضای مجلس از مسائل بی مورد و غیر ضرور چون استیضاح، افزایش ساعات کاری مجلس و نیز تلاش مضاعف نمایندگان در جهت تدبیر و تصویب قوانین مؤثر و بازدارنده و مورد نیاز فضای موجود، برای کنترل قیمت‌ها و ساماندهی بازار اقتصادی با کمک قوه مجریه.

4. تلاش قوه قضائیه برای شناسایی اخلال گران و سودجویان اقتصادی و برخورد قاطع قضائی با آنان. جای خالی برخوردهای قضائی با مخلین بازار ارز و سکه، بیش از همیشه خودنمایی می‌کند.

5. پذیرش مسئولیت و پرچمداری میدان اقتصادی، افزایش نظارت و اعمال تصمیمات فوری و کارآمد و اطلاع رسانی لحظه به لحظه به مردم از آنچه در حال اتفاق است از سوی قوه مجریه.

همگان اذعان دارند، انتظار کنترل بازار سکه، ارز و قیمت‌ها از دولتی که کارهای بزرگ و ماندگاری چون مسکن مهر، هدفمندی یارانه‌ها، سفرهای استانی و... را به ثمر نشانده است، انتظار نابجا و بعیدی نخواهد بود.

مردم فهیم و همیشه در صحنه انقلاب شرایط موجود را به خوبی درک می‌نمایند. حضور 64 درصدی در پای صندوق‌های رأی در انتخابات اخیر مجلس، حضور میلیونی در راهپیمایی 22 بهمن و روز قدس و... همگی نشان از آن دارد که ملت ایران برای تحقق اسلام ناب محمدی(ص) تا پای جان ایستاده است. مسئولین نیز بدانند اگر با مردم صادقانه سخن بگویند و از پذیرش مسئولیت و ارائه راه کارهای کارآمد شانه خالی نکنند، قطعا موجب افزایش توفیق در راستای اهداف و آرمان‌های انقلاب خواهند شد.

خطاب آخر جنبش دانشجویی به مسئولین مداخله گر امریکایی-صهیونیستی در امور داخلی ایران است. آمریکا و هم پیمانان مستکبر و جنگ طلبش به ویژه صهیونیست کودک کش اگر قرار بود با تحریم‌ها موجب دلسردی مردم و کنار کشیدن آنان از مسیر انقلاب شوند، سی سال پیش از این باید جواب می‌گرفتند. حالا که پیام انقلاب اسلامی در کشورهای منطقه به ثمر رسیده و روز به روز شاهد زوال نظام نامشروع اسرائیل هستیم، قطعا پایداری و استقامت ما چندبرابر شده است. بهتر است سخنگوی کاخ سفید و خانم کلینتون فکری برای بحران اقتصادی شرکای اروپایی خویش و چاره‌ای برای آبروریزی دولت ایالات متحده در سرکوب مردم و جوانان نود و نه درصدی خویش نمایند.

... نزدیک است روزی که ثمره مقاومت ملت ایران، برافراشتن پرچم عدالت و پیشرفت در سایه فرامین نبی مکرم اسلام(ص) در سر تا سر عالم باشد و دشمنان آن روز خار و سرافکنده خواهند بود.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل

دفتر تحکیم وحدت

جنبش عدالتخواه دانشجویی

13 مهر 1391