h کارکنان روزنامه معروف اسرائیلی اعتصاب کردند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کارکنان روزنامه معروف اسرائیلی اعتصاب کردند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کارکنان روزنامه معروف اسرائیلی اعتصاب کردند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کارکنان روزنامه معروف اسرائیلی اعتصاب کردند

کارکنان روزنامه معروف اسرائیلی اعتصاب کردند

به نوشته ظهور12 به نقل از فارس : کارکنان روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در اعتراض به مشکلات کاری و اخراج‌ گسترده کارکنان این روزنامه، امروز عصر به وقت محلی اعتصاب خواهند کرد. بنا بر خبری که در سایت این روزنامه منتشر شده، این کارکنان که حدود ۱۰۰ نفر هستند، قرار است امروز عصر ساعت ۴ به وقت محلی این اعتصاب را آغاز و آن را تا نیمه شب ادامه دهند.

اعتصاب امروز احتمالا ممکن است به عدم انتشار این روزنامه در روز پنج‌شنبه بیانجامد. بر این اساس احتمالا فردا نه نسخه عبری و نه نسخه انگلیسی این روزنامه چاپ نمی‌شوند. علاوه بر نسخه چاپی، سایت اینترنتی این روزنامه هم تحت تاثیر این اعتصاب احتمالا فعالیت خود را در روز پنج‌شنبه متوقف خواهد کرد.

اتحادیه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران اسرائیل فراخوان این اعتصاب را صادر کرده و از کارکنان این روزنامه خواسته است در محل کار خود حاضر نشوند. این کارکنان هفته گذشته نیز اعتصابی را انجام دادند و با برگزاری تظاهرات، بخشی از یک خیابان را مسدود کردند. اعتصاب امروز نیز با تظاهرات و گردهمایی کارکنان همراه خواهد بود.

مشکلات مالی که اخیرا به امری شایع در رسانه‌های صهیونیستی بدل شده، مسئولان هاآرتص را به کاهش دستمزدها و اخراج کارکنان مجبور کرده است. این مشکل مختص هاآرتص نبوده و مسئولان روزنامه با سابقه‌ای چون «معاریو» نیز به دلیل مشکلات مالی مجبور به فروش امتیاز این روزنامه شدند. شبکه ۱۰ تلویزیون اسرائیل هم اخیرا با چالش‌های بودجه‌ای روبرو شده و به همین جهت ده‌ها نفر از کارکنان خود را اخراج کرده است.

12 مهر 1391