h محمد مرسی از مقام معظم رهبری عذرخواهی کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

محمد مرسی از مقام معظم رهبری عذرخواهی کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,محمد مرسی از مقام معظم رهبری عذرخواهی کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,محمد مرسی از مقام معظم رهبری عذرخواهی کرد

محمد مرسی از مقام معظم رهبری عذرخواهی کرد

محمد مرسی در نامه اخیر خود به رهبر انقلاب رسماً از ایشان به خاطر کوتاه بودن سفرش به تهران عذرخواهی کرد.

به گزارش فاطر، محمد مرسی رئیس جمهور مصر اخیراً به رهبر معظم انقلاب نامه نوشت که جزئیات کمی از آن را برای اولین بار یک روزنامه لبنانی فاش کرد.

در گزارش آن زمان روزنامه السفیر لبنان آمده بود که، در حالی که رئیس جمهور مصر برای انجام نخستین دیدارش از ترکیه پس از انتخابات ریاست جمهوری آماده می شود، دیدار روز گذشته فرستاده مرسی با آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بسیار قابل توجه است.

این روزنامه خبر داده بود، در این دیدار رئیس دفتر ریاست جمهوری مصر نامه ای از مرسی را به رهبر ایران تحویل داد. براساس گزارش این روزنامه، نامه مرسی به چند محور از جمله اوضاع سوریه و روابط دوجانبه تهران و قاهره مرتبط بوده است.

براساس گزارش فاطر، مرسی در این نامه که به گفته خود «برای جبران عدم دیدار با رهبر انقلاب در سفر کوتاه خود به تهران نگاشته است»، به محورهای دیگری از جمله روابط جدید ایران و مصر پس از انقلاب، حمایت ایران از انقلاب مصر و هم چنین موضوع سوریه اشاره کره است.

مرسی در این نامه همچنین از رهبر انقلاب به خاطر اینکه نتوانسته با ایشان دیدار کند، عذرخواهی کرده است.

رئیس جمهور مصر همچنین در این نامه یکی از دلایل کوتاه بودن سفر خود به تهران و عدم امکان دیدار و گفت‌و‌گو با مقامات ایران را «مشکلات داخلی و حساسیت برخی جریانات تندرو و باقیمانده‌های حکومت مبارک در حاکمیت جدید مصر» عنوان و تاکید کرده است «احیای روابط دو کشور در شرایط کنونی از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و باید با دقت و طمانینه لازم صورت پذیرد.»

آقای مرسی در این نامه «حساسیت ویژه آمریکا و برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس» را عامل دیگری بر سر راه احیای روابط ایران و مصر عنوان کرده است. به گفته وی «این رابطه به توجه دو طرف در برقراری آرام و بدون عجله نیاز دارد».

وی همچنین مشکلات جسمی و بیماری خود را عامل دیگر کوتاه شدن سفر خود به تهران عنوان کرده است.

9 مهر 1391