h نرخ بیکاری در استرالیا کاهش یافت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نرخ بیکاری در استرالیا کاهش یافت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نرخ بیکاری در استرالیا کاهش یافت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نرخ بیکاری در استرالیا کاهش یافت

نرخ بیکاری در استرالیا کاهش یافت

فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ ، موسسه آمار استرالیا اعلام کرد تعداد شاغلین در اقتصاد این کشور طی ماه جولای با رشد 14 هزار نفری روبرو شده است و نرخ بیکاری این کشور نیز به کمتر از 5.2 درصد رسیده است.

این در حالی است که ارزش دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا به بالاترین حد خود در چهار سال و نیم اخیر رسیده است . بر اساس این گزارش ، تعداد شاغلین استرالیا در ماه ژوئن با کاهش 28 هزارو300 نفری روبرو شده بود. نرخ بیکاری این کشور در ماه ژوئن نیز به بیش از 5.3 درصد رسیده بود.

استرالیا سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان به شمار می رود و نرخ بیکاری این کشور معادل نیمی از نرخ بیکاری 11.2 درصدی منطقه یورو است . بر این اساس ، بانک مرکزی استرالیا در ماه‌های می و ژوئن نرخ بهره بانکی را بیش از 0.75 درصد کاهش داده است تا با تاثیرات منفی کاهش رشد اقتصادی چین ، بحران مالی و بدهی منطقه یورو و مشکلات اقتصادی آمریکا مقابله کند.

این گزارش افزود: ارزش دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا پس از رشد 5.2 درصدی در ماه ژوئن در ماه جولای نیز با رشد 2.6 درصدی روبرو شده است . نرخ بیکاری استرالیا در 15 ماه اخیر بین 5 تا 5.3 درصد در نوسان بوده است . بانک مرکزی استرالیا در نشست ماه اوت خود نرخ بهره بانکی را بدون تغییر حفظ کرده است .

20 مرداد 1391