h ادامه گافهای میت رامنی ؛ نامزد جمهوری خواه آمریکا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ادامه گافهای میت رامنی ؛ نامزد جمهوری خواه آمریکا ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ادامه گافهای میت رامنی ؛ نامزد جمهوری خواه آمریکا ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ادامه گافهای میت رامنی ؛ نامزد جمهوری خواه آمریکا

ادامه گافهای میت رامنی ؛ نامزد جمهوری خواه آمریکا

ادامه گافهای میت رامنی ؛ نامزد جمهوری خواه آمریکا
میت رامنی، کاندیدای جمهوری‌خواهی که در سفر به فلسطین اشغالی مدعی شده بود فرهنگ صهیونیستی از فرهنگ فلسطینی برتر است، در یک جلسه سخنرانی کلمه "سیک" که منظور از آن یک مذهب رایج در هند است را "شیخ" تلفظ کرد.
فارس به نقل از "نیوز اسکای"نوشت: رامنی که روز سه‌شنبه در یک جلسه جمع‌آوری پول برای کمپین انتخاباتیش سخن می‌گفت، از حمله مسلحانه به یک معبد سیک‌ها در ویسکانسین به عنوان حمله به یک پرستشگاه شیخ‌ها یاد کرد. رامنی که می‌خواهد رئیس حکومت هژمون سرمایه‌داری شود، اظهار داشت: "ما لحظه‌ای سکوت کردیم به احترام کسانی که زندگی خود را در پرستش گاه شیخ‌ها از دست دادند. من اشاره کردم که این اتفاق برای بسیاری یک تراژدی بود، به دلایل متعدد." سخنگوی رامنی اصرار دارد که این گاف کاندیدای جمهوری‌خواه، تنها اشتباهی در تلفظ بوده است. رامنی از زمان آغاز تبلیغات انتخاباتی خود، سریالی از گاف‌های را به راه انداخته است. وی در سفر به لندن ابراز داشته بود که شک دارد لندن برای المپیک آماده باشد. وی همچنین در سفر به فلسطین اشغالی، از بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل یاد کرده بود.
18 مرداد 1391