h آخرین اخبار از موفقیت بشار اسد در مهار اغتشاشات - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آخرین اخبار از موفقیت بشار اسد در مهار اغتشاشات,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آخرین اخبار از موفقیت بشار اسد در مهار اغتشاشات,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آخرین اخبار از موفقیت بشار اسد در مهار اغتشاشات

آخرین اخبار از موفقیت بشار اسد در مهار اغتشاشات

عاجل سوریه در خبرهایی فوری از ریف دمشق اعلام کرد که در پی یورش به یک کارگاه ساخت بسته‌های انفجاری متعلق به افراد مسلح در جسرین، 15 تروریست کشته شدند.

عاجل افزود: همچنین در نهر عیشه در حمله به مقر گروه‌های مسلح در این منطقه 60 فرد مسلح از پای در آمدند.

از حلب خبر می‌رسد که ارتش سوریه از دو محور در حال تنگ‌تر کردن حلقه محاصره گروه‌های مسلح است. گفته می‌شود از مجموع 29 منطقه حلب، فقط 5 منطقه در دست تروریست‌هاست که این مناطق نیز محاصره است.

عاجل سوریه همچنین اعلام کرد که در منطقه دانشکده علوم حلب، در درگیری گروهک ابواللیث تروریست، این فرد کشته و گروهک او نیز متلاشی و عناصر آن کشته شدند.

بنا بر اعلام منابع سوری، ارتش سوریه همچنان به تقویت نیرو و تجهیزات خود در حلب بخصوص در منطقه صلاح‌الدین ادامه می‌دهد.


خبرگزاری «خبر ترک» ترکیه اعلام کرد که «یگان‌های حفاظت مردمی» یا همان سازمان‌های مردمی وابسته به کمیته‌های خلق کُـرد سوریه 40 نظامی ترکیه را که از مرز وارد خاک سوریه شده بودند،‌ بازداشت کردند.

این خبرگزاری به نقل از سخنگوی «یگان‌های حفاظت مردمی» که یکی از کمیته‌های مردمی است و از حدود یک سال پیش برای حمایت از ساکنان کرد سوریه در مقابل تروریست‌ها شکل گرفته است، اعلام کرد که عناصر یگان‌ «چندین نظامی ترکیه را به این دلیل که حفظ مرزها از اولویت‌های آنان است، بازداشت کرده‌اند».

سخنگوی این یگان‌ها با «جنایتکار» خواندن نظامیان ترکیه اعلام کرد که این افراد تلاش می‌کردند که برای مخالفان سوریه، سلاح به خاک سوریه قاچاق کنند.

پایگاه خبری خبرپرس لبنان نیز اعلام کرد که افراد وابسته به کرد‌ها در سوریه 40 نظامی ترکیه را که از مرز عبور کرده و وارد خاک سوریه شده بودند بازداشت کردند.

17 مرداد 1391