h سوریه در آرامش نسبی به سر میبرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سوریه در آرامش نسبی به سر میبرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سوریه در آرامش نسبی به سر میبرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سوریه در آرامش نسبی به سر میبرد

سوریه در آرامش نسبی به سر میبرد

در پی درگیری های نیروهای ارتش سوریه با شورشیان در شهر حلب ، شمال این کشور ، آرامش نسبی در این شهر حاکم شده است.

به گزارش خبرگزاری آریا، در ادامه ناآرامی ها در شهر حلب ، شمال سوریه ، نیروهای امنیتی و نظامی این کشور با کنترل کامل چند منطقه در شهر حلب از جمله صلاح الدین ،توانستند روز یکشنبه آرامش نسبی را در این شهر برقرار کنند.

براساس این گزارش ، مقامات نظامی سوریه اعلام کردند منطقه "صلاح الدین" از وجود شورشیان و تروریست ها پاکسازی شده است.

نیروهای دولتی سوریه همچنین از اسارت شمار زیادی تروریست از اتباع خارجی در منطقه صلاح الدین خبر دادند که یک افسر ارشد ارتش ترکیه نیز جز دستگیر شدگان است. همچنین روز شنبه حدود 200 نفر از شورشیان مسلح سوریه پس از حمله به ایستگاه رادیو تلویزیون شهر حلب ،کشته شدند.

نظامیان ارتش سوریه روز شنبه نیز در منطقه "یلدا " در حومه جنوبی دمشق ، پایتخت سوریه ، یک گور جمعی که متعلق به غیرنظامیان و پرسنل نظامی ارتش سوریه بود، کشف کردند.

از سوی دیگر ، استاندار شهر حمص در مرکز سوریه، اعلام کرد : ارتش این کشور با کنترل کامل این شهر توانست با بیرون کردن کامل تروریست ها از حمص ، آرامش و امنیت را در این شهر برقرار کند.

گروه های تروریستی در سوریه از مارس سال 2011 با حمایت ترکیه ، قطر ، عربستان ، آمریکا و رژیم صهیونیستی برخی از شهرهای سوریه را ناآرام کرده اند و می کوشند با کشتار مردم و نیروهای امنیتی این کشور ، دمشق را عامل این خشونت ها معرفی و زمینه دخالت خارجی را در سوریه فراهم کنند.

16 مرداد 1391