h تحریم چین توسط آمریکا ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تحریم چین توسط آمریکا !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تحریم چین توسط آمریکا !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تحریم چین توسط آمریکا !

تحریم چین توسط آمریکا !

تحریم چین توسط آمریکا !

 

«آمریکا به قوانین داخلی خود برای تحریم یک مؤسسه مالی چینی استناد کرده است این اقدام نقض جدی قوانین بین المللی است و به منافع چین صدمه می زند. وزارت خارجه چین از واشنگتن خواسته تحریم بانک چینی را بردارد در غیر این صورت ممکن است رابطه دوکشور لطمه ببیند».

بی بی سی گزارش داد: «اوباما یک بانک چینی و یک بانک عراقی را که پول فروش نفت ایران را تصفیه می کنند در فهرست سیاه تحریم گذاشته است. گزارش شده بانک چینی "کونلون" بخش عمده ای از پول نفت صادراتی ایران به چین را تصفیه می کند. پکن در برابر این اقدام واکنش تندی نشان داده است. سخنگوی وزارت خارجه چین در بیانیه ای گفت: آمریکا به قوانین داخلی خود برای تحریم یک مؤسسه مالی چینی استناد کرده است و این اقدام نقض جدی قوانین بین المللی است و به منافع چین صدمه می زند. وزارت خارجه چین از واشنگتن خواسته تحریم بانک چینی را بردارد در غیر این صورت ممکن است رابطه دوکشور لطمه ببیند.»

سایت بی بی سی فارسی افزود: «چین دستور رئیس جمهوری آمریکا در تحریم یک بانک چینی به خاطر ارتباط مالی با ایران را مورد انتقاد قرار داده است. روز چهارشنبه، ١١ مرداد (١ اوت)، سخنگوی وزارت خارجه چین با صدور بیانیه ای، با انتقاد از تحریم بانک "کونلون" چین توسط آمریکا گفت: این گونه اقدامات تنها می‌تواند به روابط ایالات متحده و چین آسیب برساند و مانع از گسترش این روابط شود. وزارت خارجه چین گفته است که در نظر دارد در این مورد، رسما به دولت آمریکا اعتراض کند.»

بی بی سی در ادامه گفت: «روز سه شنبه، گزارش شد که رئیس جمهوری آمریکا با صدور دستوری، بانک اسلامی "ایلاف" عراق و بانک چینی "کونلون" را مورد تحریم قرار داده؛ زیرا این دو موسسه با فراهم کردن امکاناتی برای معاملات مالی بانک های ایرانی، مقررات تحریم های بین المللی علیه صنایع نفت و گاز ایران را نقض کرده اند.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفته است که ایران و چین روابط عادی تجاری دارند و در زمینه های انرژی و تجارت، به همکاری شفاف و متعارف ادامه می دهند. وی گفت که این همکاری ها هیچ ارتباطی با فعالیت های هسته ای ایران ندارد و هیچ قانون بین المللی را نیز نقض نکرده است.»

12 مرداد 1391