h بازتاب سخنان محسن رضایی در سایت جاسوسی رادیو فردا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بازتاب سخنان محسن رضایی در سایت جاسوسی رادیو فردا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بازتاب سخنان محسن رضایی در سایت جاسوسی رادیو فردا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بازتاب سخنان محسن رضایی در سایت جاسوسی رادیو فردا

بازتاب سخنان محسن رضایی در سایت جاسوسی رادیو فردا

بازتاب سخنان محسن رضایی در سایت جاسوسی رادیو فردا

سایت رادیو فردا وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا "سیا" یکشنبه 8 مرداد (29 July) با انعکاس سخنان محسن رضایی که در گفتگو با شبکه چهار سیما به تحلیل مسائل روز پرداخت نوشت:«محسن رضایی در برنامه "راز" شبکه چهارم، تحلیل خود را از اوضاع منطقه و ایران ارائه داد و تصریح کرد، آمریکا توان حمله به ایران را دارد.»

 به نوشته رادیو فردا: محسن رضایی در پاسخ به سئوال مجری برنامه که گفت حتی «منابع غربی» می‌گویند آمریکا نمی‌‌تواند به ایران حمله کند، اظهار داشت: «قبول ندارم که آمریکا نمی‌تواند به ما حمله کند، این ما هستیم که نمی‌گذاریم حمله کند. یعنی تا ما غفلت کنیم آنها حمله خواهند کرد کما اینکه زمان بوش سه بار هواپیماها را آوردند روی باند برای حمله اما هوشیاری و آزمایش موشک‌های ایران و افشاگری‌هایی که بعد از حمله آمریکا به عراق صورت گرفت، از عواملی بود که مانع حمله آنها شد. لذا حفظ بازدارندگی به صورت مستمر در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی بسیار واجب و مهم است.»

 رادیو فردا در ادامه می نویسد: «فرمانده پیشین سپاه پاسداران همچنین از این امر انتقاد کرده که چرا ایران به بشار اسد درباره اجرای اصلاحات در این کشور فشار نیاورده است.»محسن رضایی تاکید کرد که باید رابطه ایران و آمریکا و مذاکرات هسته‌ای «آسیب‌شناسی» شود تا برای برون‌رفت از شرایط کنونی چاره‌اندیشی شود.  سایت وابسته به سازمان سیا افزود: «دبیر مجمع تشخیص مصلحت، سوریه را مقدمه‌ای برای برخورد با ایران دانست و گفت: "آنها می‌دانند تا سوریه و حزب‌الله لبنان باشند، حمله به ایران دشوار است؛ چون ما دست بلندی در مرزهای مدیترانه داریم اینها می‌خواهند سوریه سقوط کند و حزب‌الله ضعیف شود تا موشک‌هایی که از 70 کیلومتری می‌تواند اسرائیل را بزند، را مهار کنند و سپس عراق را مهار کنند و بعد از آن ایران را هم تحت تأثیر قرار دهند منتها قبل از این مراحل برای تضعیف ایران تحریم‌های اقتصادی را شروع کرده‌اند.»

 محسن رضایی تصریح کرد: «آنها امروز با دو فلش سوریه و تحریم‌ها به سمت ما فشار می‌آورند و این می‌تواند مقدمات یک منازعه باشد در عین حال می‌تواند سکویی برای جهش ما باشد.» وی افزود: «نباید تحریم‌ها صورت می‌گرفت. تحریم‌ها ظالمانه است ولی حالا باید با آن مبارزه کنیم و در این مبارزه هم پیروز شویم.»

 محسن رضایی سپس به قطع شدن روابط ایران و آمریکا پرداخت و گفت: «قطع رابطه سیاسی از طرف آمریکا بود، تا آبان 1358 سفارت آمریکا در ایران برقرار بود، و رفت و آمدهایی صورت می‌گرفت. در خاطرات برژنسکی آمده که در مذاکرات او با دکتر یزدی در الجزایر، برژنسکی می‌گوید ما حاضریم اموال شما را بدهیم اما دکتر یزدی می‌گفت نه شما شاه را تحویل دهید.»

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «از ابتدای انقلاب تاکنون باید دیپلماسی خود را آسیب‌شناسی کنیم مثل این که در سه دوره مذاکره، به سرپرستی آقایان روحانی، لاریجانی و جلیلی با غرب، آسیب‌ها کدام بوده است؟ آیا نمی‌شد فاصله روسیه و چین با آمریکا را بیشتر کرد؟ یا نمی‌شد فرصت‌های بیشتری ایجاد کرد؟ ... باید قویترین تیم سیاست خارجی را برای آن شکل دهیم که دائم رصد کرده و فکر بدهد و این تیم باید خود به اندازه یک وزارت خارجه باشد.»

9 مرداد 1391