h روزه سبب جلوگیری از سکته می‌شود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

روزه سبب جلوگیری از سکته می‌شود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,روزه سبب جلوگیری از سکته می‌شود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,روزه سبب جلوگیری از سکته می‌شود

روزه سبب جلوگیری از سکته می‌شود

روزه سبب جلوگیری از سکته می‌شود

عمل اصلی در تغذیه که جذب است توسط روده کوچک انجام می‌شود.

روده بزرگ در واقع یک منبع تخلیه است، مانند معده اما با کارکردی متفاوت،اگر انسان روده بزرگ نداشته باشد دائما در حال دفع مواد غذایی است.

اگر تمام قسمت‌های بدن به اندازه مناسب، نه کم و نه زیاد کار کنند انسان سالیان سال به سلامت کار خود را انجام می‌دهد و فوت معنا ندارد اما خلقت انسان طوری است که سلول ها به مرور پیر می‌شوند و یک قسمت در بدن است که سلول جدید جایگزین می‌کند اما همین قسمت هم به تدریج پیر می‌شود و قسمتی از بدن کم و یا زیاد کار می‌کند و همین موضوع بیماری را ایجاد می‌کند.

سیستم تغذیه طوری است که زمانی که انسان بیش از حد نیاز تغذیه می کند مقدار اضافی برای مواقعی که تغذیه نمی‌کنید در جایی ذخیره می‌شوند، این مقدار اضافی به صورت کلسترول درآمده و در رگ‌های خون ذخیره می‌شود، ذخیره زیاد آن باعث می‌شود رگ تنگ‌تر شود.

بدن در این حالت مجبور است برای جبران تنگی رگ‌های خونی با فشار بیشتری خون پمپ کند و همین خود سبب بیماری فشار خون می‌شود که منشاء بسیاری از بیماری‌های دیگر است، به عنوان مثال ممکن است یک رگ خونی در اثر فشار زیاد خون پاره شده و سکته را سبب شود.

یکی از فلسفه‌های پزشکی روزه که همه دانشمندان به آن اذعان دارند بر اثر نخوردن مقدار کلسترول خون مصرف و کم شده و از سکته و دیگر بیماری‌ها جلوگیری شود.

عبدالعظیم کارخانه یوسفی

7 مرداد 1391