h تصویری شگفت انگیز از طلوع سه بعدی زمین - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تصویری شگفت انگیز از طلوع سه بعدی زمین,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تصویری شگفت انگیز از طلوع سه بعدی زمین,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تصویری شگفت انگیز از طلوع سه بعدی زمین

تصویری شگفت انگیز از طلوع سه بعدی زمین

تصویری شگفت انگیز از طلوع سه بعدی زمین

https://file.zohur12.ir/2012/07/AS11JK44-6633-342.jpg

این تصویر شگفت‌انگیز را مایکل کالینز، یکی از سه فضانورد آپولو11در 21 جولای 1969 / 31 تیر 1348 گرفته است. ماه‌نشین ایگل در حال برگشتن از سطح ماه به فضاپیمای آپولو است و زمین نیز در افق قرار دارد.

تصویر بالا به روش آناگلیف گرفته شده است. دو دوربین که به اندازه فاصله دو مردمک چشم انسان از یکدیگر فاصله دارند، همزمان از صحنه مورد نظر عکس می‌گیرند. سپس تصویر دوربین سمت راست به رنگ آبی و تصویر دوربین سمت چپ به رنگ سرخ رنگ‌آمیزی می‌شود و درنهایت این دو تصویر را روی هم می‌اندازند. برای مشاهده تصویر، کافی است عینکی دورنگ (طلق آبی‌رنگ روی چشم راست و طلق سرخ‌رنگ روی چشم چپ) یا ابزاری شبیه آن بسازید و به عکس نگاه کنید. از آن‌جا که رنگ‌های آبی و سرخ مکمل یکدیگرند، تصویر آبی‌رنگ از پشت طلق سرخ دیده نمی‌شود و به شکل مشابه تصویر سرخ‌رنگ از پشت طلق آبی‌رنگ دیده نمی‌شود. بنابراین، چشم راست فقط تصویر راست و چشم چپ فقط تصویر چپ را می‌بیند. بنابراین مغز شما همزمان دو تصویر راست و چپ را دریافت می‌کند و مشابه شرایط معمول، آن را سه‌بعدی تفسیر می‌کند.

6 مرداد 1391