h جنگ آشکار اسرائیل با ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جنگ آشکار اسرائیل با ایران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جنگ آشکار اسرائیل با ایران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جنگ آشکار اسرائیل با ایران

جنگ آشکار اسرائیل با ایران

جنگ آشکار اسرائیل با ایران

رئیس رژیم صهیونیستی با تکرار ادعای تل آویو درباره دست داشتن ایران در حمله تروریستی به اتوبوس حامل گردشگران در بلغارستان گفت: ما در حال یک جنگ آشکار با ایران هستیم.

به گزارش فارس به نقل از سی ان ان، شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی با متهم کردن ایران و حزب الله در زمینه حمله به اتوبوس حامل گردشگران در بلغارستان گفت: اسرائیل اطلاعات لازم در زمینه حمله تروریستی به اتوبوس حامل گردشگران در بلغارستان را در اختیار دارد و طرح‌های بیشتری علیه اسرائیل به عنوان بخشی که وی از آن "جنگ آشکار" علیه اسرائیل نام برد طرح ریزی شده است.

این درحالیست که "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز ایران و حزب الله لبنان را مسئول تعدادی از حملات علیه اسرائیل از جمله در تایلند، کرجستان، هند، یونان، قبرس و دیگر کشور معرفی کرده بود.

پرز در پاسخ به این سوال که آیا این حملات پاسخ ایران برای انتقام حملات تروریستی علیه دانشمندان هسته‌ای ایرانی که تهران تل آویو را عامل آن می‌داند نیست، گفت: اسرائیل هرگز ادعا نکرده است که در ترور دانشمندان ایران نقش داشته است. اما وی تاکید کرد که اسرائیل حق دارد از کشتار شهروندانش جلوگیری کند.

وی درباره بحران سوریه نیز گفت: به دلیل هم مرز بودن با سوریه و احتمال سقوط دولت بشار اسد، اسرائیل مجبور است که تسلیحات شیمیایی این کشور را کنترل کند تا این تسلیحات در اختیار تروریست‌ها قرار نگیرد.

ایهود باراک وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز هفته گذشته گفت: او به ارتش دستور داده است برای عملیات‌های اضطراری علیه سوریه و زرادخانه های شیمیایی این کشور آماده باشند.

پرز در مصاحبه سی ان ان ادعا کرد که استفاده از تسلیحات شیمیایی از نظر بین‌المللی ممنوع است و باید هرکاری انجام دهید تا این تسلیحات مورد استفاده قرار نگیرد.

پرز در پاسخ به سوالی درباره اینکه اسرائیل تا چه میزان در مقابل زرادخانه های شیمیایی سوریه واکنش نشان خواهد داد گفت: تا زمانی که خطر آن متوقف شود.

وی در زمینه هجوم پناه‌جویان به مرزهای سوریه از جمله مرز اسرائیل گفت: اگر چه هیچ فرد سوری سعی نمی‌کند وارد مرزهای ما شود اما اسرائیل نمی‌تواند به هیچ پناهجویی کمک کند و علیه هر فرد مسلحی از نیروی نظامی استفاده خواهد کرد.

3 مرداد 1391