h سخنان جنجالی احمدرضا عابد زاده درباره بازگشت به ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سخنان جنجالی احمدرضا عابد زاده درباره بازگشت به ایران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سخنان جنجالی احمدرضا عابد زاده درباره بازگشت به ایران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سخنان جنجالی احمدرضا عابد زاده درباره بازگشت به ایران

سخنان جنجالی احمدرضا عابد زاده درباره بازگشت به ایران

سخنان جنجالی احمدرضا عابد زاده درباره بازگشت به ایران

https://file.zohur12.ir/2012/07/Ahmad-Reza-Abedzade2.jpg

احمدرضا عابدزاده كه مدتي است به آمريكا رفته مي‌گويد: " قرار است در آمریکا بمانم و کارم را انجام بدهم. "

متن سخنان او در گفت‌وگو با خبر آن لاين به اين شرح است :

" خیلی وقت بود که صحبت نمی‌کرد. ترجیح داده بود سکوت کند و در مورد مسائل فوتبال ایران حرف نزند. حتی آمدن پسرش به ایران هم باعث نشد تا او سکوتش را بشکند. «چه حرفی باید بزنم؟ از اول هم گفته بودم که در کار امیر دخالتی نمی‌کنم. باید خودش تصمیم بگیرد و خوب و بدش را هم باید خودش تشخیص بدهد.»

 احمدرضا عابدازده اما در اين گفت‌وگو در مورد تمام اتفاقات اخیری که افتاده حرف زد. او گله کرد و از ناراحتی‌هایش گفت؛ ناراحتی از کسانی که او «به خاطر آنها تصمیم گرفته است تا دیگر به ایران برنگردد!»

*مدت زمان زیادی است که خبری از احمد رضا عابدزاده نیست. چه خبرها؟

 من در آمریکا هستم و دارم کار خودم را می کنم. نمی‌خواهم حرفی بزنم.

 *اما بالاخره مردم می‌خواهند بدانند عابدزاده این روزها چه کارهایی انجام می‌دهد؟

مردم لطف دارند. اما شما هر وقت می‌خواهید با من حرف بزنید پای مردم را وسط می‌کشید. من در تیم «لس‌آنجلس بولز» فعالیت می‌کنم و کارم در شهریور ماه در این تیم تمام می‌شود.

*پس از اتمام این قرارداد به ایران برمی‌گردید؟

فعلا هیچ برنامه‌ای ندارم. راستش دیگر نمی‌خواهم به ایران برگردم و قرار است در آمریکا بمانم و کارم را انجام بدهم. از یک تیم دیگر پیشنهاد دارم و باید بنشینیم و مذاکره کنیم تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

*چه اتفاقی باعث شده این تصمیم را بگیرید؟

من به آمریکا آمدم تا کارهای امیر را انجام بدهم. اما مسئولان لس‌آنجلس بولز به من پیشنهاد دادند تا در تیم آنها فعالیت کنم. مربی دروازه‌بانهای آنها رفته بود. ضمن اینکه من در کارهای فنی هم به «چارلی» سرمربی این تیم و هم «شایان» مربی ایرانی آنها کمک می‌کنم. زمانی که به اینجا آمدم آنها در رده چهاردهم جدول رده‌بندی قرار داشتند اما حالا به رتبه پنجم رسیده‌اند. فوتبال ایران مبارک آقایان باشد. آنجا جای امثال من نیست. جای آقای کفاشیان و رفقایش است؛ جایی که حق و حقوق من را نمی‌دهند و فقط بی احترامی می‌کنند. فوتبال ایران نوش جان دلال‌هایش، مال خودشان. من اینجا راحت هستم و دارم کارم را می‌کنم. حداقل اینجا به من بی‌احترامی نمی‌شود. کسی با من بدرفتاری نمی‌کند و احترامم را نگه می‌دارند. برگردم ایران که چه شود؟ من این همه در فوتبال ایران زحمت کشیدم و سلامتی‌ام را از دست دادم اما رفتارهایی با من شد که اصلا نمی‌خواهم به ایران برگردم. من در آمریکا و در لیگ دسته اول این کشور فعالیت می‌کنم اما خوبی‌اش این است که همه چیز طبق قول و قرارها پیش می‌رود. اینجا این طور نیست که فقط بخوری و بخوابی و تفریح کنی. اینجا همه کار می‌کنند و وقتی برای شب‌نشینی و تفریح وجود ندارد. فعلا که می خواهم اینجا بمانم.

*حالا که امیر به ایران آمده است شما می‌خواهید در آمریکا بمانید؟

امیر چندین سال است که تنها زندگی می‌کند. او 19 سال بیشتر ندارد اما به خوبی می‌داند چطور تنها زندگی کند. شاید قسمت این بوده که این اتفاقات بیفتد.

*خیلی جالب است که امیر در پرسپولیس است و احمدرضا حتی یک اظهار نظر هم در این مورد نکرده است.

 اظهار نظر نکرده و نمی‌کنم.

* چرا؟

مسائل امیر ارتباطی به من ندارد و خودش می‌داند. اینجا که بودیم به من گفت از ملوان پیشنهاد دارد و می‌خواهد به ایران برگردد. گفتم خودت می‌دانی. اگر می‌خواهی پیشرفت کنی برگرد و در لیگ برتر بازی کن. او به ایران آمد و همان زمان پیشنهاد پرسپولیس هم مطرح شد. امیر با آقای رویانیان جلسه گذاشت و خودش تصمیم گرفت. خوب یا بدش ارتباطی به من ندارد. مگر من کسی را داشتم که فوتبال بازی کردم و به تیم ملی رسیدم؟ مگر بقیه بازیکنانی که به تیمهای مختلف می‌روند و بازی می‌کنند پدرشان فوتبالیست بوده است؟ امیر باید روی پاهای خودش بایستد. این به نفع پسرم است.

*حداقل کاری که می‌توانید برای او انجام دهید این است که رضایتنامه او را از لس آنجلس بولز بگیرید.

این مسائل به خودش مربوط است. من در اینجا دارم مربیگری می‌کنم و در کارهایش دخالت نمی‌کنم.

*وحید قلیچ در مصاحبه‌ای گفته امیر عابدزاده با رابطه به پرسپولیس آمده است. بهروز سلطانی هم چنین مصاحبه ای را کرده است. فقط علی پروین بوده که گفته امیر می‌تواند به تیم امید کمک کند تا آنها زیاد گل نخورند.

سوال دیگری نداری؟

*اما آنها به خاطر شما علیه پسرت موضع گرفته‌اند؛ در حالی که امیر سهمیه بزرگسالان حساب نمی‌شود.

این مسائل به من ارتباطی ندارد و نمی‌خواهم در موردش حرفی بزنم.

* حالا به نظر شما امیر می‌تواند در پرسپولیس پیشرفت کند؟

اگر زحمت بکشد حتما این اتفاق می‌افتد. در ضمن هر سوالی که در مورد امیر دارید از خودش بپرسید.

2 مرداد 1391