h خودسوزی در اسرائیل ادامه دارد+تصویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خودسوزی در اسرائیل ادامه دارد+تصویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خودسوزی در اسرائیل ادامه دارد+تصویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خودسوزی در اسرائیل ادامه دارد+تصویر

خودسوزی در اسرائیل ادامه دارد+تصویر

خودسوزی در اسرائیل ادامه دارد+تصویر

خبرگزاری فارس: طی یک هفته اخیر حداقل 4 مورد اقدام به خودسوزی رسما در رژیم صهیونیستی گزارش شده است. "موشه سلمان" اولین اسرائیلی بود که با به آتش کشیدن خود، جرقه روند خودسوزی‌های اعتراضی را زد.

 به گزارش فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی امروز از یک خودسوزی دیگر در نزدیکی تل‌آویو خبر دادند. بر اساس این گزارش‌ها یک اسرائیلی که در ارتش این رژیم دچار معلولیت شده و از صندلی چرخ‌دار استفاده می‌کرده صبح امروز در خیابان اللطف واقع در جنوب کرانه باختری اقدام به خودسوزی کرده است.

این رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که این کهنه‌سرباز 50 ساله اسرائیلی هم این اقدام را در اعتراض به وضعیت نابسامان اجتماعی و بدهی‌های خود انجام داده است.

طی یک هفته اخیر حداقل 4 مورد دیگر از موارد اقدام به خودسوزی رسما در اسرائیل گزارش شده است. "موشه سلمان" اسرائیلی بود که با به آتش کشیدن خود، جرقه این روند خودسوزی‌های اعتراضی را زد. وی پیش از آتش زدن خود، بیانیه‌ای را خوانده بود و در آن سران صهیونیست را دزدانی نامیده بود که پس از گرفتن تمام دارایی وی، او را تنها گذاشته‌اند.

هرچند که این اسرائیلی معترض روز گذشته در بیمارستان مرد، اما روندی که او ابتدای هفته گذشته آغاز کرد، امروز نیز با خودسوزی یک اسرائیلی دیگر ادامه پیدا کرد.

 در یک سال اخیر شمار میلیاردرهای اسرائیلی از یکصد نفر فرا‌تر رفته است، در حالی که اقشار ضعیف جامعه اسرائیلی با درآمدهای کمتر از 1000 دلاری زندگی می‌کنند.

بسیاری از خدمات و کالا‌ها در اسرائیل به نسبت درآمد مردم بسیار گران‌تر از آمریکا و اروپاست، در حالی که سیستم مالیاتی اسرائیل کاملاً سخت‌گیرانه است و اسرائیلی‌ها در مقایسه ناچار است بیشتر از اروپاییان و آمریکایی‌ها مالیات بپردازند.

در حالی که مشکلات اقتصادی و ناتوانی رژیم صهیونیستی در ارائه راهکارهایی برای حل این معضلات، عامل شکل‌گیری اعتراضات بوده، مقامات امنیتی صهیونیست تلاش کرده‌اند با برخوردهای خشونت‌آمیز به مقابله با این اعتراضات بپزدازند، که همین امر هم به عاملی دیگر برای ادامه تظاهرات‌ها بدل شده است. برخوردهای خشن نیروهای پلیس اسرائیل با تظاهرات‌کنندگان به حدی سرکوبگرانه بوده است، که سازمان عفو بین‌الملل نیز بدان واکنش نشان داده و از رژیم صهیونیستی به دلیل چنین برخوردهایی انتقاد کرده است.

بیش از یکسال است که تظاهرات اسرائیلی‌ها در اعتراض به بی‌عدالتی اجتماعی ادامه دارد

مشکلات اقتصادی و اجتماعی اسرائیل سران صهیونیست را به آن واداشته تا نظیر همتایان آمریکایی خود، برای فرار از قبول مسئولیت، دائما بر طبل جنگ کوبیده و خطر دشمنان خارجی را بیش از حد بزرگ کنند. بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که شدیدا در معرض انتقاد قرار دارد و حتی موشه سلمان پیش از خودسوزی از وی خواسته بود تا از سمت خود کناره‌گیری کند، در یک سال گذشته بر شدت اظهارات جنگ‌طلبانه خود افزوده، تا شاید بتواند با این حربه اسرائیلی‌ها را متوجه مسائل خارجی کرده و آنها را از اعتراض به مشکلات داخلی بازدارد.

2 مرداد 1391