h مفتی فرانسوی شیعه شد ! + تصویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مفتی فرانسوی شیعه شد ! + تصویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مفتی فرانسوی شیعه شد ! + تصویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مفتی فرانسوی شیعه شد ! + تصویر

مفتی فرانسوی شیعه شد ! + تصویر

مفتی فرانسوی شیعه شد ! + تصویر
 
برای خودم متاسفم که تا اکنون که 68 ساله هستم شیعه را نمی شناختم و بسیار خوشحالم. من قبل از این در سفر به مدینه تا این حد که در عراق با شیعه و اهل‌بیت پیامبر(ص) آشنا شدم، آنجا به چنین شناختی نرسیدم.
 به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت (ع) ـ ابنا ـ «شیخ سانکو محمدی» مفتی اهل تسنن فرانسه و امام جماعت مسجد و مشاور امور مذهبی در پی سفر به عراق پس از بازدید از جشنواره بهار شهادت و دیدار با "حجت الاسلام ولید البعاج" به مذهب تشیع گروید.وی در سخنانی اظهار داشت: من باور نمی کردم کربلا و شیعیان اینطور باشند، وقتی تصمیم به آمدن کربلا گرفتم خانواده ام جلوگیری کردند و به من می گفتند: عراق میدان جنگ است، با وجود مخالفتهای بسیار من برای تحقیق در این زمینه به عراق آمدم.
 
وی اضافه کرد: من شیعه را در کربلا شناختم که تا قبل از این نمی شناختم، من از سیاهی به سوی نور رفتم و الان خود را آزاد می بینم. شیخ محمدی گفت: برای خودم متاسفم که تا اکنون که 68 ساله هستم شیعه را نمی شناختم و بسیار خوشحالم که یکی از سربازان آقا امام زمان(عج) هستم.وی ادامه داد: من قبل از این در سفر به مدینه اما تا این حد که در عراق با شیعه و اهل‌بیت پیامبر(ص) آشنا شدم، آنجا به چنین شناختی نرسیدم. در مدینه اهل‌بیت پیامبر را از ما مخفی کرده بودند اما امروز آنان را کشف کردم.
 
 
31 تیر 1391