h تقاضای مردم شهرستان تفت از مقام معظم رهبری - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تقاضای مردم شهرستان تفت از مقام معظم رهبری,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تقاضای مردم شهرستان تفت از مقام معظم رهبری,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تقاضای مردم شهرستان تفت از مقام معظم رهبری

تقاضای مردم شهرستان تفت از مقام معظم رهبری

بولتن نیوز : در آستانه بررسی لایحه افزایش تعداد نمایندگان نهمین دوزه مجلس شورای اسلامی بعد از ده سال در صحن علنی مجلس جمعی از مردم شهرستان تفت طی نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی  از ایشان خواستند دستور دهند در بررسی این لایحه اضافه شدن نماینده این شهرستان به طور مستقل منظور گردد . متن این نامه که برای ما ارسال شده است به این شرح است :

بسمه تعالی

محضر مبارک مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی)

سلام علیکم و رحمه الله؛

بدینوسیله جمعی از شهروندان و خانواده شهداء و ایثارگران شهرستان تفت استان یزد به استحضار می رسانند شهرستان تفت بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 1375 دارای 54911 نفر جمعیت و در سال 1385، تعداد 47260 نفر جمعیت داشته است. جمعیت این شهرستان با توجه به ساختار سکونتگاه ها عمدتا روستایی بوده و در 360 آبادی دارای سکنه پراکنده می باشد. جمعیت تفت طی دهه 85-75، به 765 نفر کاهش داشته است که اصلی ترین علت آن، مهاجرت مردم از روستاها به مرکز استان می باشد.

در زمان دولت اصلاحات و در راستای تغییرات حوزه، برای اینکه شهرستان اردکان از یک نماینده مستقل برخوردار شود، شهرستان های میبد و تفت را به عنوان یک حوزه انتخابیه در نظر گرفتند. این در حالیست که فاصله بین این دو شهرستان و عدم پیوستگی جغرافیایی و هم وزن نبودن جمعیت (میبد 74332 نفر)، (تفت47260 نفر) و روستایی بودن و پراکندگی آبادی های تفت مشکلات زیادی را برای تبلیغات و اطلاع رسانی، سرکشی نماینده به حوزه انتخابیه و .... ایجاد می نماید به نحوی که در صورت تداوم این روند امکان رقابت سالم بین کاندیداهای دو شهرستان وجود نداشته و شهرستانی که جمعیت بیشتری دارد پیروز انتخابات خواهد بود و از طرف دیگر به دلیل محدودیت ها و معذوریت هایی که برای نمایندگان پیش می آمد امکان سرکشی و رسیدگی به کل حوزه انتخابیه فراهم نخواهد شد و این ظلمی آشکار بر مردم شهرستان تفت است.

لذا از حضرتعالی استدعا داریم دستور فرمایند در دهه پیشرفت و عدالت که بنا به فرامین حکیمانه ان جناب باید سرلوحه کار دست اندرکاران و مسئولین باشد اکنون که قرار است پس از ده سال مجددا حوزه های انتخابیه در سطح کشور مورد بازنگری قرارگیرد در راستای تحقق عدالت و رفع ظلمی که به مردم این خطه از کشور شده است به نحوی تصمیم گیری شود که که به عدالت نزدیکتر بوده، شهروندان بتوانند با رای خود در سرنوشت و آینده خود در جهت پیشرفت و بسط و تعمیم عدالت موثر باشند.

قبلا از عنایات و بذل توجه حضرتعالی به مردم ولایی و شهیدپرور تفت کمال تشکر را داریم

جمعی از خانواده های شهداء ،جانبازان، ایثارگران و مردم شهرستان تفت

مقایسه جمعیتی شهرستان تفت ومیبدنشان می دهد که این شهرستان زمینه مناسب برای دارا شدن از یک نماینده مستقل را دارا می باشد.

تفت در آمار 1385 47260نفر

میبد در امار 1385 74333 نفر

جمعیت شهری تفت در 1385 18111نفر

جمعیت شهری میبد در 1385 58872 نفر

جمعیت روستائی تفت 29148 نفر

جمعیت روستائی میبد 15461 نفر

برآورد برای سال 1390 :

جمعیت شهرستان تفت 43560 نفر

جمعیت شهرستان میبد 83624 نفر

مقایسه از نظر رشد جمعیت :

تفت با رشد منفی 3700 نفر

میبد با رشد مثبت 9291 نفر

گفتنی مردم شهرستان تفت در راستای احقاق حقوق خود و رعایت عدالت با شهرستان ابرقو و خاتم که دارای سنخیت های فرهنگی و اجتماعی و جغافیایی هستند دارای یک نماینده باشند و از حوزه کنونی مشترک خود با میبد تفکیک شوند.همچنین  دیروز تعدادی از مردم طبس در راستای این موضوع در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع داشته و نسبت به لایحه جدید دولت در خصوص ترکیب جدید حوزه های انتخابیه استان یزد معترض بوده اند.

29 شهریور 1390