h بررسی سیاست صهیونیستی فرزند کمتر،زندگی بهتر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بررسی سیاست صهیونیستی فرزند کمتر،زندگی بهتر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بررسی سیاست صهیونیستی فرزند کمتر،زندگی بهتر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بررسی سیاست صهیونیستی فرزند کمتر،زندگی بهتر

بررسی سیاست صهیونیستی فرزند کمتر،زندگی بهتر

بررسی سیاست صهیونیستی فرزند کمتر،زندگی بهتر

مطلبی تامل برانگیز و ویژه درباره موضوع سقط جنین و امارهای تکان دهنده از پیری جمعیت در شیعیان ایرانی

اسراء : وَلاَ تَقْتُلُواْ أَوْلادَكُمْ خَشْيَةَ إِمْلاقٍ نَّحْنُ نَرْزُقُهُمْ وَإِيَّاكُم إنَّ قَتْلَهُمْ كَانَ خِطْءًا كَبِيرًا ﴿ 31 ﴾ جزء 15

و از بیم تنگدستى فرزندان خود را مکشید .ماییم که به آنها و شما روزى مى بخشیم .آرى ، کشتن آنان همواره خطایى بزرگ است.

درتفسیر نمونه ذیل این آیه آمده است:

"قابل توجه اينكه ما از اين جنايت زشت و ننگين وحشت مى كنيم ، در حالى كه همين جنايت در شكل ديگرى در عصر ما و حتى به اصطلاح در مترقى ترين جوامع انجام گيرد، و آن اقدام به سقط جنين در مقياس ‍ بسيار وسيع به خاطر جلوگيرى از افزايش جمعيت و كمبودهاى اقتصادى است (براى توضيح بيشتر به تفسير آيه 151 سوره انعام جلد 6 تفسير نمونه صفحه 33 مراجعه فرمائيد). تعبير به ((خشية املاق )) نيز اشاره لطيفى به نفى اين پندار شيطانى است ، در واقع مى گويد اين تنها يك ترس است كه شما را به اين خيانت بزرگ تشويق مى كند، نه يك واقعيت . ضمنا بايد توجه داشت كه جمله كان خطا كبيرا با توجه به اينكه كان فعل ماضى است اشاره و تاكيد بر اين موضوع است كه قتل فرزندان گناهى است بزرگ كه از قديم در ميان انسانها شناخته شده ، و زشتى آن در اعماق فطرت جاى دارد، لذا مخصوص به عصر و زمانى نيست ."

در آیه 151 سوره انعام نیز این آیه بدین شکل آمده است:

(و لا تقتلوا اولادكم من املاق نحن نرزقكم و اياهم و لا تقربوا الفواحش ما ظهر منها و ما بطن و لا تقتلوا النفس التى حرم الله الا بالحق ذلكم وصيكم به لعلكم تعقلون)

و فرزندان خويش را از بيم فقر مكشيد كه ما شما و ايشان را روزى مى دهيم و به كارهاى زشت آنچه عيان است و آنچه نهان است نزديك مشويد و نفسى را كه خدا كشتن آنرا حرام كرده جز به حق مكشيد اينها است كه خدا شما را بدان سفارش كرده است شايد تعقل كنيد.

در تفسیر المیزان ذیل این آیات آمده است:

"اين آيات محرماتى را بيان مى كند كه اختصاص به شريعت معينى از شرايع الهى ندارد، و آن محرمات عبارت است از: شرك به خدا، ترك احسان به پدر و مادر، ارتكاب فواحش و كشتن نفس محترمه بدون حق كه از آن جمله است كشتن فرزندان از ترس روزى، نزديك شدن به مال يتيم مگر به طريق نيكوتر، كمفروشى، ظلم در گفتار، وفا نكردن به عهد خدا و پيروى كردن از غير راه خدا و بدين وسيله در دين خدا اختلاف انداختن.

شاهد اينكه محرمات مذكور عمومى است و اختصاصى به يك شريعت ندارد - اين است كه مى بينيم قرآن كريم همانها را از انبيا (عليهم السلام ) نقل مى كند كه در خطابهايى كه به امتهاى خود مى كرده اند از آن نهى مى نموده اند، مانند خطابهايى كه از نوح، هود، صالح، ابراهيم، لوط، شعيب، موسى و عيسى (عليهماالسلام ) نقل كرده است."

به طور کلی اسلام سقط جنین را ممنوع می داند، مگر وضعیتی استثنایی وجود داشته باشد که شارع به عنوان شر کمتر آن را مجاز بداند، سقط جنین به ویژه پس از دمیده شدن روح، گونه ای نسل کشی است و این که قرآن کشتن کودکان را محکوم کرده است نیز آن را شامل می شود.

تصویر، تصویر بسیار تکان دهنده و دلخراشی است؛ و دلخراش تر آنکه در امت قرآن این اتفاقات می افتد،آنچه که این تصویر و تصاویری از این دست در جامعه ما نشان می دهد بیان دوری ما از کتاب انسان ساز فرآن و زندگی نورانی اهل بیت (ع)و بازگشت به رسوم عرب جاهلی است وحال آنکه عرب جالی هم با فرزند خود چنین نمی کرد!

باید با خودمان بگوییم که خدایی که آسمان و زمین را خلق کرده و اهالی آنها را روزی می دهد و بر همه چیز قادر و تواناست آیا عاجز از سیر کردن شکم من و فرزندم است؟

این کارها و اعمال تماما به ضرر کشور است ، در همین رابطه طی چند سال اخیر آمارها نشان دهنده میانگین سنی مردم ایران را رو به پیری و کهولت نشان میدهد که این مسئله یک موضوع بسیار فاجعه آمیز درباره کشورمان است مخصوصا آن هم کشوری که تنها حکومت شیعی را در جهان دارد ...

آمار های جدید اداره کل ثبت احوال کشور خبر از آن دارد که تراز منفی رشد در کشورمان آغاز شده است و این در حالی است که این وضعیت در خانواده های اهل تسنن به هیچ وجه بدین شکل نیست.

در قسمتی از این آمار که رجانیوز آنرا منتشر کرده چنین آمده است:

" اگر نرخ باروري به كمتر از دو و يك دهم درصد برسد زنگ خطري براي رشد جمعيت خواهد بود. "

یا بر اساس نتایج حاصل از تحقیقی که در پژوهشگاه جمعیت شناسی کشور انجام شده نشان می دهد جمعیت کشور از حدود 70 میلیون و 500 هزار نفر در سال 85 نزدیک 90 میلیون نفر در سال 1430 خواهد رسید. به عبارت دیگر جمعیت ایران در این دوره 45 سال نزدیک 30 درصد رشد خواهد داشت در حالی که رشد جمعیت سالمند 400 درصد خواهد بود...

در طی چند دهه اخیر شعار " فرزند کمتر ، زندگی بهتر "  به صورت انواع تابلو و بنر و بیلبورد در سطح شهرها و محصولات دیده بودید اما درباره این شعار صهیونیستی واکنش علما در برابر آن قابل تامل است ، البته طی چند سال اخیر این تابلوها برچیده شدند گرچه هنوز این شعار از پشت بسته های لوازم آرایشی و بهداشتی حذف نشده است که امیدواریم مسئولین به فکر این مسئله باشند ...

نظرات علما شیعی درباره شعار " فرزند کمتر ، زندگی بهتر " :

آیت الله محمد تقی مصباح یزدی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، از اولین روحانیونی بود که علیه سیاست کنترل جمعیت موضع گرفت. او سیاست کنترل جمعیت را "سیاست صهیونیست ها" نامید و مدعی شد که آنها در حالیکه "خودشان بشدت بفکر ازدیاد جمعیت هستند"، شیعیان را به کنترل و کاهش جمعیت ترغیب می کنند.

آیت الله جعفر سبحانی که از مخالفان سیاست کنترل جمعیت است نیز می گوید شعار فرزند کمتر، زندگی بهتر شعاری است که از طرف "یهود" آمده و در جامعه ما رایج شده است. بعقیده آیت الله سبحانی "دشمنان می خواهند عده مسلمانان کم باشد

او طی یک سخنرانی در سلسله مباحث تفسیر قرآن در مدرسه حجتیه قم، رابطه "مشرکان و کفار" با مسلمانان را، رابطه "گرگ و میش" توصیف کرد و گفت چون رابطه این دو همواره "عداوت و دشمنی" خواهد بود، باید مسلمانان با افزایش جمعیت خود مانع ارتباط و تسلط کفار بر مسلمانان شوند.

آیت الله محمد يزدي هم با توجه به نياز جامعه اسلامي که در حال توسعه و بازسازي است، اين طور مي‌گويد: «فرزنداني بپروريم که هر چند از نظر تعداد قليل؛ اما از نظر کيفيت و بهره‌دهي از توان بالايي برخوردار باشند.»

اما در ميان فقهاي اهل سنت نيز ديدگاه‌هاي مختلفي در اين رابطه وجود دارد. در مجمع فقهي که در سال 1400 هجري در مکه مکرمه برگزار شد، قطعنامه‌اي به امضاي 17تن از فقهاي اهل سنت رسيد که سياست کنترل جمعيت را به دلايلي از قبيل نيرنگ استعمار براي سلطه بر کشورهاي اسلامي، مخالف فطرت انسان و شريعت دانستند و آن را بدگماني به خدا و عملي جاهلي معرفي کردند. آنان گفتند جز در مواردي، اجراي آن حرام است. اما در ميان فقهاي اهل سنت، افرادي هم که اين سياست را مشروط يا غير مشروط پذيرفته‌ بودند، نظرشان را بيان ‌کردند.

شيخ محمود شلتوت که سالها رياست دانشگاه الازهر را بر عهده داشت، در کتاب «آيين اسلام و تنظيم خانواده» مي‌نويسد: «دين اسلام، هرگز خواهان اکثريتي ضعيف و ناتوان نيست؛ بلکه خواهان آن است که اجتماع اسلامي، اجتماعي سالم و نيرومند باشد و اين امر تنها از راه تنظيم خانواده امکان پذير است.»(1)

نتیجه ای که از مباحث مطروحه بدست می آید عبارت از آنست که: علیرغم اینکه در اسلام اصل بر کیفیت است نه کمیت اما گفتنی است؛ توجه به مسأله تعداد فرزند بسته به شرایط و وضعیت حاکم بر جامعه است، اگر جامعه اسلامی در شرایطی قرار دارد که بدلیل تراکم جمعیتی با مشکلات عدیده ای از قبیل؛ اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی مواجه است، ساماندهی جمعیت ضرورت می یابد و در نقطه مقابل، اگر کاستی جمعیت، جامعه اسلامی را تهدید می کند تکلیف، روشن است.

و اما نظر آیت الله خامنه ای ، رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی درباره سیاست کنترل جمعیت در کشورمان...

...

دریافت

نکته ای که بیشتر بر موضوع صهیونیستی بودن این موضوع صحه میگذارد آمارهای ارائه شده درباره رشد جمعیت کشورها و مقایسه بین ایران و رژیم صهیونیستی است .

بر اساس آمارهای بانک جهانی در این میان اسرائیل در رتبه 68 و کشور ایران در رتبه 104 قرار دارد ...

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی کتاب حقایق جهان رژیم صهیونیستی در رتبه 79 و کشور ایران در رتبه 136 قرار دارد ...

و در پایان آمارهای رسمی و معتبر ارائه شده از سوی سازمان ملل رژیم صهیونیستی را در رتبه 78 و جمهوری اسلامی ایران را در رتبه 96 نشان میدهد ...

آمارها را بر اساس طول و عرض و مساحت با هم مقایسه کنید تا به عمق فاجعه پی ببرید ...البته که ایران از نظر طبیعی بسیار غنی تر است و به فرموده مقام معظم رهبری تا 150 میلیون نفر راه دار اما ذکر این مسئله لازم است که مدیریت صحیح و خودباوری یکی از راه های بهبود وضع معیشتی برای کنترل جمعیت است نه سیاست فرزند کمتر ، زندگی بهتر ...

در پایان آیه دیگری از قرآن را با هم مرور می کنیم،باشد که به نور آن هدایت یابیم و دلهایمان نورانی گردد:

وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ

و كسى كه از خدا پروا كند براى او راه خروجى (از مشكلات) قرار میدهد و او را از راهى كه گمان نمی برد روزى میدهد و كسى كه بر خدا توكل نمايد او برايش كافى است (طلاق آیه 2و3)

تهیه و گردآوری ظهور12 ، با تشکر از رامین مهرآیینی

22 تیر 1391