h از پای خود مراقبت کنید - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

از پای خود مراقبت کنید,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,از پای خود مراقبت کنید,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,از پای خود مراقبت کنید

از پای خود مراقبت کنید

از پای خود مراقبت کنید

پاهای انسان به عنوان قلب دوم او شناخته می شود در حالی که شاید ما در میان اعضای بدن به آن توجه زیادی نداریم و آن را کمتر جدی میگیریم.

بیماری های زیادی با پا مرتبط هستند و در کنار دردهای بسیای که می توانند شما را بسیار اذیت کنند می توانند بیماری های دیگری را نیز ایجاد کند. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم تا شاید بیشتر از این به پاهایتان توجه داشته باشید.

کمر درد : یکی از مهمترین مشکلاتی که می تواند برای شما از عدم توجه درست به پاهایتان ایجاد شود کمر درد است. درست انتخاب نکردن کفش ها می تواند باعث بروز مشکلاتی در کمر شما شود. در مورد کوکان نیزهمیشه این نکته را رعایت کنید چرا که عدم توجه به این نکته می تواند عوارضی همچون حالت گیری های بد بدن فرزندان ایجاد کند.مهمترین نکته ای که باید در انتخاب کفش ها به آن توجه داشته باشید راحتی کفش ها و مناسب بودن اندازه آن ها است. سعی کنید تا کفشی را انتخاب کنید که پایتان در آن به راحتی حرکت می کند و فضای برای تکان خوردن داشته باشد.

آینه ای از بیماری های بدن: پاهای انسان آینه های تمام عیار بیماری های بدن هستند برای مثال پزشکان  می توانند از روی پاهایتان بیماری های بدن را تشخیص دهند. یکی از این موارد بیماری دیابت است که می توان آن را از روی حالت پاها متوجه شد. در شرایط دیگر نیز حتی لمس کردن پاها می تواند نوع بیماری را مشخص کند. سرد شدن ناگهانی پاها می تواند نشانه هایی از بیماری های خطرناک باشد و لازم است تا سریعا به پزشک مراجعه کنید. زخم ها و رنگ پا: هرگونه خراش یا زخمی بر روی پاها نیازمند این است که سریعا به آن رسیدگی شود چرا که در صورت عدم رسیدگی می تواند باعث بروز بیماری هایی در داخل بدن شما و مخصوصا قلب شما باشد چرا که پاها به طور مستقیم به آن متصل است.رنگ ناخن شست پا می تواند نشانه های زیادی را در مورد بیماری های موجود در بدن شما اعلام کند برای مثال اگر رنگ ناخن به سمت زرد برود نشانه از بیماری های مربوط به دستگاه گوارش است و همچنین می تواند کم کاری های کبد را نیز از روی همین یک انگشت پا تشخیص داد. با توجه به نکاتی که به آن ها اشاره شد همیشه باید این نکته را بدانید که بهتر است بیشترین توجه را به پاهایتان داشته باشید. رژیم های غذایی مناسب می توانند شما را در داشتن پاهایی سالم یاری کنند و همچنین از نظافت آن نیز غافل نشوید. بیماری های قارچی و عفونی بسیار زیادی هستند که می توانند در میان انگشت های پای شما رشد کنند و باعث بروز بیماری های پوستی شوند.

22 تیر 1391