h دکتر عباسی/تحلیل فیلم سرآغاز یا Inception - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دکتر عباسی/تحلیل فیلم سرآغاز یا Inception,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دکتر عباسی/تحلیل فیلم سرآغاز یا Inception,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دکتر عباسی/تحلیل فیلم سرآغاز یا Inception

دکتر عباسی/تحلیل فیلم سرآغاز یا Inception

https://file.zohur12.ir/2011/10/u753h1lvue1nyzmpk8o.jpg

...

براساس نگاه جدید متافیزیک غربی، آتوپیاسازی (مدینه فاضله سازی) جدید برمبنای مفهومی به نام دنیاسازی (World Building) بناشده است. چهارچوب این دنیاسازی متشکل از دوعالم به نام­هایجهان نخست (Prime Universe) و جهان موازی (Parallel Universe) می­باشد که از طریق علومی به نام Fringe Science که عموما مرتبط با خواب، رویا، ظن، توهم و خیال و به طور کلی امور ذهنی است با یکدیگر در ارتباطند. این نوع نگاه جدید به شدت بر روی آثار نمایشی، سینمایی و حتی بازی­های کامپیوتری اخیر تاثیرگذار بوده است.

جهان موازی یا عالمی که در ذهن انسان رقم می­خورد (که قبل از فیلم Inception به صورت گسترده در سریال Fringe به آن پرداخته شده) نمودی از مساله قدرت نرم (به بیان ژورف نای) است. نبردی در حوزه ذهن­ها که طرزکار آن در تبدیل شک به یقین و تبدیل یقین به شک، تاثیرگذاری در چگونگی تصمیم­ها و اغواگری است. از اینرو فیلم سرآغاز (Inception) ساخته پرخرج کریستوفر نولان، به این لحاظ یکی از بهترین نمونه­های مطالعاتی در حوزه جنگ نرم می­باشد. در جلسه تحلیل فیلم Inception که در قالب سلسله جلسات کلبه کرامت و با مدت زمان حدود دو ساعت و نیم برگزار شد، بخش­های اصلی این فیلم (حدود یک ساعت) نیز (با توضیحات دکتر عباسی در خلال آن) پخش شد، بنابراین، این تحلیل برای افرادی که هنوز فیلم رو ندیدند مناسب به نظر می­رسد.

مدت زمان: ۲ ساعت ۲۶ دقیقه

تاریخ : ۹ دی ۱۳۸۹

موضوع : منازعه در نبردگاه ذهن

فرمت: mp4 

کیفیت: عالی

کسانی که این فیلم را ندیده اند نیازی نیست این فیلم را ببینند زیرا در بین جلسه حدود نیمی از این فیلم نمایش داده می شود و دکتر قسمت به قسمت توضیح می دهد.

فایل تصویری

  1. دانلود پارت ۱ :   Direct Link
  2. دانلود پارت ۲:    Direct Link
  3. دانلود پارت ۳:    Direct Link
  4. دانلود پارت ۴:   Direct Link
  5. دانلود پارت ۵:   Direct Link
  6. دانلود پارت ۶:   Direct Link

فایل صوتی

دانلود با لینک مستقیم یا دانلود با لینک مستقیم

تهیه و گردآوری : ‌Zohur12.ir و Dr-abbasi.ir

کپی مطالب بدون ذکر منبع شرعا حرام است

19 شهریور 1390