h ثبت‌نام دانشگاه تهران2 تا 13 مرداد ادامه دارد + مقدار شهريه و شرايط پذيرش - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ثبت‌نام دانشگاه تهران2 تا 13 مرداد ادامه دارد + مقدار شهريه و شرايط پذيرش,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ثبت‌نام دانشگاه تهران2 تا 13 مرداد ادامه دارد + مقدار شهريه و شرايط پذيرش,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ثبت‌نام دانشگاه تهران2 تا 13 مرداد ادامه دارد + مقدار شهريه و شرايط پذيرش

ثبت‌نام دانشگاه تهران2 تا 13 مرداد ادامه دارد + مقدار شهريه و شرايط پذيرش

ثبت‌نام دانشگاه تهران2 تا 13 مرداد ادامه دارد + مقدار شهريه و شرايط پذيرش

https://file.zohur12.ir/2012/07/98-83.jpg

ثبت نام دانشگاه تهران 2 در مقطع کارشناسی ارشد برای نیمسال اول مهر ماه از 17 تير آغاز شده و تا 13 مرداد ماه ادامه دارد.

به گزارش ايسنا، دانشگاه تهران 2 در چارچوب سند چشم انداز بیست ساله کشور، نقشه جامع علمی کشور، برنامه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، سایر اسناد بالادستی حوزه نظام آموزشی عالی کشور و همچنین برنامه استراتژیک دانشگاه در زمینه گسترش آموزش عالی و با هدف پاسخگویی به تقاضای داوطلبان ایرانی و غیر ایرانی، با مصوبه هیات امنای دانشگاه تهران و مجوز شورای گسترش، برای مشارکت در تربیت نیروی انسانی متخصص، توسعه تحقیقات و مشارکت در تولید علم و فناوری و تجاری سازی نتایج تحقیقات و یافته های علمی با کیفیت، قابل رقابت در سطح منطقه و جهان، تاسیس گردیده و از بین داوطلبان واجد شرایط و علاقه مند به تحصیل از طریق بررسی سوابق تحصیلی و مصاحبه حضوری و در صورت اقتضا برگزاری آزمون اختصاصی ورودی، دانشجو می پذیرد.

به گزارش ايسنا دانشگاه تهران 2 در 52 رشته در 4 گروه آزمايشي هنر، علوم انساني و MBA، گروه علوم پايه و گروه فني و مهندسي دانشجو پذيرش مي‌كند.

گفتني است دانشگاه هيچ تعهدي در زمينه تامين خوابگاه، اياب و ذهاب و وام دانشجويي ندارد.

 شرايط لازم براي پذيرش دانشجو در دوره‌هاي كارشناسي ارشد

بر اين اساس دارا بودن مدرك رسمي كارشناسي از دانشگاه‌هاي معتبر مورد تاييد وزارت علوم از مدارك لازم براي ثبت‌نام است كه طي آن داوطلباني كه مدرك كارشناسي خود را از دانشگاه‌هاي خارج از كشور دريافت كرده‌اند لازم است مدرك تحصيلي آنان از طرف وزارت علوم در سطح كارشناسي ارزشيابي و تاييد شده باشد.داوطلباني كه داراي مدرك كارشناسي معادل مي‌باشند، حق شركت در آزمون را ندارند. همچنين دارا بودن حداقل نمره 50 در آزمون UTEST يا 500 در آزمون TOFEL يا 5 در آزمون IELTS يا 500 در آزمون TOLIMO و قبولي در آزمون اختصاصي، تاييد پرونده علمي و قبولي در مصاحبه حضوري از ديگر شرايط است.

انتقال و ميهمان شدن دانشجويان دانشگاه تهران 2 به ديگر واحدهاي دانشگاه تهران و ساير موسسات آموزش عالي ممنوع مي‌باشد. همچنين انتقال دانشجويان ساير دانشگاه‌ها به دانشگاه‌ تهران 2 امكانپذير نمي‌باشد.

داير شدن هر كدام از رشته‌ها مستلزم تكميل ظرفيت آن رشته‌ها با در نظر گرفتن معيارهاي كيفي (آزمون، مصاحبه تخصصي و بررسي سوابق علمي) در پروسه پذيرش خواهد بود. تعداد و نوع دروس جبراني براي هر رشته به تشخيص گروه آموزشي مربوطه خواهد بود.

 شهريه‌ها در 4 گروه آزمايشي

بر اساس جدول شهريه‌هاي كارشناسي ارشد دانشگاه تهران 2، شهريه‌هاي هر نيمسال تحصيلي بدون احتساب هزينه خوابگاه، بيمه و غذا در گروه هنر، گروه علوم انساني و MBA، گروه علوم پايه و گروه فني و مهندسي منتشر شده است.بر اين اساس شهريه ثابت از دو ميليون و 100 تا دو ميليون و 700 هزار تومان، شهريه متغير به ازاي هر واحد نظري 220 هزار تومان و شهريه متغير به ازاي هر واحد عملي 275 هزار تومان تعيين شده است. همچنين شهريه پايان نامه به ازاي هر واحد از 440 تا 550 هزار تومان متغير است.

20 تیر 1391