h باربی آل سعود به انگلیس پناهنده شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

باربی آل سعود به انگلیس پناهنده شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,باربی آل سعود به انگلیس پناهنده شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,باربی آل سعود به انگلیس پناهنده شد

باربی آل سعود به انگلیس پناهنده شد

باربی آل سعود به انگلیس پناهنده شد

https://file.zohur12.ir/2012/07/fa-alalam1341748255_05.jpg

مطبوعات انگلیسی تأکید کردند که ساره بنت طلال، دختر برادر شاه عربستان، به دلیل نگرانی از بازگشت به این کشور، در انگلیس درخواست پناهندگی داده است

به گزارش  جام نیوز : یک هفته قبل شبکه العالم به نقل از منابع عربستانی اعلام کرد، "ساره بنت طلال بن عبدالعزیز" پس از آنکه سفارت عربستان سعودی در لندن با درخواست او برای تمدید قانونی اقامتش با هماهنگی مسئولان انگلیسی مخالفت کرد، درخواست کرد به این کشور پناهنده شود.

با وجود روابط خوب ساره با شاه عربستان، درخواست وی برای تمدید اقامتش در انگلیس با مخالفت سفارت سعودی همراه شد، چراکه "خالد التویجری" رئیس دیوان پادشاهی به درخواست پدر ساره تلاش کرد تا از این راه به صورت غیر مستقیم وی را به عربستان بازگرداند.

پس از انتشار این خبر "خالد عراجی" وکیل ساره در نامه ای به شبکه العالم، پناهندگی وی را به انگلیس تکذیب کرد. با این حال مطبوعات انگلیس، خبر قبلی شبکه العالم مبنی بر درخواست پناهندگی ساره بنت طلال را تأیید کردند.

"دیلی تلگراف" نوشت: ساره بنت طلال به "هیو مایلز" و "رابرت مندیک" دو روزنامه نگار انگلیسی تأکید کرده که پس از پایان مهلت قانونی اقامت در انگلیس، نمی خواهد به عربستان باز گردد.

این شاهزاده سعودی مسئولان ارشد عربستان را به توطئه برای ربودن و انتقالش به ریاض متهم کرد و گفت، که هدف برنامه و توطئه ای از پیش طرح ریزی شده قرار گرفته است.ساره اکنون به همراه 4 فرزند و 2 سگش در سوئیتی در یک هتل 5 ستاره در لندن اقامت دارد، و یک تیم امنیتی ویژه حفاظت از او را برعهده گرفته است.وی درباره زندگی خصوصی خود می گوید: روش آزاد و تنوع طلب و بحث برانگیز زندگی شاخه خاندان ما با دیگر خانواده های آل سعود متفاوت بود. من در دانشگاه ملک سعود در ریاض درس خوانده و درحالی که بسیار جوان بودم با پسرعمویم ازدواج کردم.

ساره خاطرنشان کرد: آنها مطمئن هستند که من اکنون نمی توانم باز گردم، من مورد بدرفتاری و سوء استفاده جسمی قرار گرفته و همه حساب های بانکی من بلوکه شده، من را به مخالفت با خانواده آل سعود و ارتباط با ایران متهم کردند، آنها از هیچ کاری فروگذار نبوده و از هر راهی من را مورد آزار قرار دادند.

این شاهزاده سعودی اعتقاد دارد که برخی قدرت ها که به صورت مستقل از پادشاه، پدرش و برخی از نزدیکان دربار فعالیت می کنند، در پس پرده اقدامات جنایتکارانه قرار دارند.

ساره گفت: خارج از سفارت سعودی در لندن به من حمله شد و یکی از مسئولان سعی کرد مچم را بپیچاند، ولی برای جلوگیری از یک رسوایی از پلیس کمک نخواستم. من همچنین در اینترنت هدف یک حمله تبلیغاتی قرار گرفتم، به صورتیکه تلاش کردند من را به مخالفان سعودی و حزب الله ارتباط دهند، که این مسائل را تکذیب کرده ام.

جمعه قبل وکیل ساره بنت طلال به وزارت کشور انگلیس اعلام کرد که موکلش تصمیم دارد درخواست پناهندگی دهد، و قرار است وزارت کشور پس از بررسی مطالبات و پرونده وی درباره این درخواست تصمیم گیری کند. با این حال لندن اکنون با یک مشکل دیپلماتیک مواجه شده، چراکه مسئولان سعودی خواستار بازگشت این شاهزاده جنجالی و خبرساز هستند.

دیلی تلگراف در پایان با "باربی" خواندن این شاه زاده عربستانی می نویسد: ساره بنت طلال پس از اختلاف با پدرش طلال بن عبدالعزیز که به "شاهزاده سرخ" معروف است، از سال 2007 در انگلیس زندگی می کند. باربی آل سعود تأکید کرد که قصد ندارد حکومت ملک عبدالله یا شریعت اسلامی را به چالش بکشد، ولی خطری برای آل سعود به شمار می آید زیرا "خواستار اصلاح از داخل" است.

19 تیر 1391