h یک شاهزاده دیگر سعودی فوت کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

یک شاهزاده دیگر سعودی فوت کرد ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,یک شاهزاده دیگر سعودی فوت کرد ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,یک شاهزاده دیگر سعودی فوت کرد

یک شاهزاده دیگر سعودی فوت کرد

در پی مرگ «سلطان بن عبدالعزیز» و «نایف بن عبدالعزیز»، ديوان پادشاهی سعودی امروز از مرگ «محمد بن سعود بن عبدالعزيز» در یکی از بیمارستان‏های خارج از عربستان خبر داد.

ديوان پادشاهی سعودی اعلام کرد: «امير محمد بن سعود بن عبدالعزيز» که در یکی از بیمارستان‏های خارج از عربستان سعودی بستری بود در همان بیمارستان جان سپرد.این ديوان در بیانیه ای که امروز صادر کرد با اعلام مرگ محمد بن سعود بن عبد العزيز، زمان تشییع و مکان نماز میت را فردا شب و مسجد جامع تركي بن عبدالله در رياض اعلام کرد.امير محمد بن سعود بن عبد العزيز آل سعود فرزند سوم «سعود بن عبد العزيز آل سعود» پادشاه اسبق عربستان بود. وی متولد سال 1919 م. بوده و از نسل سوم خانواده آل سعود محسوب می‏شد.وزارت دفاع و هواپیمایی، وزارت دارایی، رياست گارد پادشاهی و امارت منطقه "الباحة" در جنوب غربی سعودی از مهم ترین مناصبی بوند که محمد بن سعود  از دهه 40 قرن گذشته تا سال 2010 بر عهده داشت. شایان ذکر است که نسل دوم و سوم خاندان آل سعود بشدت فرسوده است و با مرگ پی در پی شخصیت‏های مهم این خاندان، تاریخ مصرف این سلسله پادشاهی رو به اتمام به نظر می‏رسد.

18 تیر 1391