h مشاور شیرازی اوباما + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مشاور شیرازی اوباما + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مشاور شیرازی اوباما + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مشاور شیرازی اوباما + عکس

مشاور شیرازی اوباما + عکس

http://zolalnews.ir/theTba-Contents/Components/Contents/UserFiles/Items/27747/9abb26af-172b-48d3-9b56-cbd755dfa634.gif

«والری بومن جارت» متولد ۱۹۵۶ میلادی، وکیل آمریکایی مقیم شیکاگو و از مشاورین ارشد باراک اوباما است.والری جارت از پدر و مادری آمریکایی زاده شده و متولد شیراز است و تا ۹ سالگی در این شهر زندگی کرده‌ است. پدر وی، جیمز بومن، از اولین پزشکان بیمارستان نمازی شیراز بوده‌ است.

جارت خاطراتش از زندگی در ایران را، «خاطراتی بسیار شیرین» توصیف می‌کند. وی در سال ۱۹۷۸ در رشته روانشناسی از دانشگاه استنفورد موفق به کسب مدرک کارشناسی شد و سپس دکترای خود را در رشته حقوق در سال ۱۹۸۱ از دانشگاه میشیگان دریافت کرد.سایت دیلی کالر در این باره می نویسد: ادوارد کلین نویسنده کتاب" آماتور" می گوید:هیچ یک از مقامات عالی رتبه در کاخ سفید چنین رابطه ای با یک رئیس جمهور و بانوی اول نداشته اند و هنوز رسانه ای به نقش جارت پی نبرده است. او در ادامه می افزاید: یکی از دوستان قدیمی جارت در حین مصاحبه برای نوشتن کتابم «آماتور» گفت: «خانم والری عضو خودمانی(محرم راز) اصلی است. او مثل چشم و گوش اوباما و بانوی اول است. او به آنها می گوید چه کسی وفادار است و چه کسی نه. چه کسی در مورد دیگری چه چیزی می گوید. او می گوید که آنها در دیدار از یک شهر یا کشور خارجی با چه کسانی دیدار کنند. او می گوید چه کسی به کاخ سفید دعوت شود وچه کسی نه.»

روزنامه دیلی تلگراف  نیز  در اولین سال های ریاست جمهوری اوباما نوشت: خانم «جارت» در امر تجارت و سرمایه گذاری ملک، دستی بر آتش دارد و 17 سال دوست و مشاور نزدیک اوباما بوده است به نحوی که گفته می شود در زمان صحبت کردن درباره رئیس جمهور جدید آمریکا «احساساتی» می شود و همچنین از او به عنوان «طرف دیگر ذهن اوباما» یاد می کنند.

این خانم به حدی به اوباما نزدیک است که می تواند پیش بینی کند اوباما برای شام چه چیزی را دوست دارد و  شام یک شنبه گذشته را نیز با رییس جمهور جدید صرف کرده است.

17 تیر 1391