h خودربایی نابغه ، دو روز قبل از برگزاری كنكور! + عكس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خودربایی نابغه ، دو روز قبل از برگزاری كنكور! + عكس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خودربایی نابغه ، دو روز قبل از برگزاری كنكور! + عكس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خودربایی نابغه ، دو روز قبل از برگزاری كنكور! + عكس

خودربایی نابغه ، دو روز قبل از برگزاری كنكور! + عكس

خودربایی نابغه ، دو روز قبل از برگزاری كنكور! + عكس

https://file.zohur12.ir/2012/07/8edeec02b31852421ce7678d8386ee6f1.jpg

خانواده ای در رشت كه به زور قصد داشتند فرزند دارای استعداد متوسط خود را به نابغه تبدیل كنند، هیچ گاه فكر نمی كردند كه این اقدام آنان سبب وقوع یك آدم ربایی شود.

به گزارش ایسنا، پسری ۱۹ ساله به دلیل توقعات بیش از حد والدینش و ایجاد آرامش در خانواده به دروغ به آنان گفته بود كه در آموزشگاه كنكور نابغه بوده و به همین دلیل چندین بار مورد تحسین مربیان قرار گرفته است و این ادعای وی به حدی بود كه آوازه نابغه بودنش موجب فخر خانواده در میان اقوام و آشنایان شده بود به طوری كه او الگوی اهالی قرار گرفته و همه از قبولی حتمی او در كنكور اطمینان حاصل كرده بودند.

نابغه صوری كه به دلیل توقع بیش از حد خانواده متعجب از دروغگویی خود شده بود، در هنگام كنكور راهی برای فرار از آن نمی توانست پیدا كند و از آنجایی كه همچنان می خواست نابغه بودن خود را اثبات و خانواده را سربلند كند، در روز پیش از كنكور سراسری نقشه ای شوم به ذهنش رسید.

جوان كنكوری حوالی ظهر روز ششم تیر و در حالی تنها دو روز با كنكور سراسری فاصله داشت به بهانه آخرین جمع بندی دروس با كوله پشتی اش از منزل به سمت آموزشگاه رفت. پس از مدتی تاخیر در بازگشت این جوان به خانه سبب می شود كه خواهرش با مؤسسه آموزشی تماس بگیرد كه در تماس با آموزشگاه متوجه می شود كه وی در آن روزاصلاً به مؤسسه نیامده است كه این خبر موجب اضطراب و این گمان در خانواده شده كه پسرنابغه شان حتما ربوده شده است!

سرانجام در حدود ساعت ۹ شب پیامكی با شماره همراه جوان به مادر و خاله اش ارسال می شود كه وی ربوده شده و برای رهایی اش باید یك میلیارد ریال بپردازند و این موضوع را نیز به پلیس اطلاع ندهند. اما خانواده مضطرب جوان كه پولی نداشتند برای پیداشدن فرزندشان به پلیس متوسل شدند.

پس از اطلاع پلیس، كارآگاهان در اولین مرحله از تحقیقات خود به سراغ موسسه آموزشی می روند و در آنجا متوجه می شوند كه این جوان نه تنها نابغه نیست بلكه از نظر هوشی مانند سایر افراد یا حتی كمتر از آنان است.

ماموران در ادامه روند رسیدگی به این پرونده از حضور جوان كنكوری در مشهد مقدس مطلع می شوند و اكیپ های عملیاتی برای رسیدن به وی، چاره ای جز مسافرت هوایی به مشهد نمی بینند كه با رسیدن پلیس به مشهد و بررسی های انجام شده، سرنخی از این جوان در تهران به دست می آید اما از آنجایی كه محل دقیق وی در تهران برای اكیپ های عملیاتی پلیس گیلان مشخص نبود، كارآگاهان شرح وضعیت را با پلیس تهران مكاتبه می كنند تا اینكه پس از ۴۸ ساعت در یكی از كلانتری های تهران مشخصات پسری كه به صورت پابرهنه به كلانتری مراجعه و اعلام كرده بود كه از دام آدم ربایان فرار كرده را به آنان اطلاع می دهند.

درپی این خبر، كارآگاهان گیلانی به كلانتری در تهران مراجعه و این جوان كه مشغول تعریف آدم ربایی بوده را دستگیر كردند.

نابغه صوری كه از اطلاع پلیس گیلان از دروغ هایش باخبر شده بود، چاره ای جز اعتراف ندید و گفت كه این كار را به خاطر توقع بیش از حد خانواده در راستای قبولی در كنكور انجام داده چرا كه به دلیل ناتوانی در فهم دروس امكان موفقیت در كنكور را نداشته است.

به گزارش ایسنا، سرهنگ مجید مرآت، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان، ضمن تائید این خبر به ایسنا گفت: پلیس این نابغه دروغین را به علت انحراف دستگاه قضایی، انتظامی، ایجاد تشویش اذهان عمومی و ملتهب كردن جو عمومی دستگیر و با تشكیل پرونده به دادسرا معرفی كرد.

16 تیر 1391