h کاهش شهریه دانشگاه آزاد به کجا رسید؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کاهش شهریه دانشگاه آزاد به کجا رسید؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کاهش شهریه دانشگاه آزاد به کجا رسید؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کاهش شهریه دانشگاه آزاد به کجا رسید؟

کاهش شهریه دانشگاه آزاد به کجا رسید؟

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه رشته‌ای به نام رشته کم طرفدار نداریم اظهار داشت: بر اساس مصوبه مجلس تا انتهای سال 93 در پی حذف کنکور بوده و در حال حاضر در رشته‌های کارشناسی ناپیوسته کمی جلوتر هستیم.

فارس: رئیس دانشگاه آزاد گفت: امیدواریم تا انتهای سال دوم و ابتدای سال سوم کاری در همه رشته‌ها ۲۰درصد کاهش شهریه را داشته باشیم.فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز از یکی از حوزه‌های آزمون دانشگاه آزاد واقع در واحد علوم و تحقیقات بازدید کرد.

وی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ما به اندازه کافی صندلی داریم اما این به معنی قبول شدن همه داوطلبان نیست، اظهار داشت: در برخی رشته‌ها مثل حقوق، مکانیک، عمران و معماری که متقاضی زیاد است امکان قبول نشدن وجود دارد.

دانشجو با اشاره به این نکته که متقاضی برای همه رشته‌ها از ظرفیت بیشتر است تصریح کرد: ما هیچ رشته‌ای را حذف نخواهیم کرد.

وی همچنین با بیان کاهش 13 درصدی داوطلبین شرکت‌کننده در آزمون دانشگاه آزاد گفت: تغییر دیگری که نسب به سال قبل داشتیم انتخاب هفتم دانشجوهاست که به جای اینکه دانشگاه آن را برای دانشجویان انتخاب کند خود دانشجویان انتخاب می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد واحد آکسفورد این دانشگاه تصریح کرد: چیزی به نام واحد آکسفورد وجود دارد؛ اما برای گرفتن مجوز باید به یکسری از استانداردها برسد.

وی در مورد پول‌های واریز شده به نام واحد آکسفورد اظهار داشت: تمامی واریزها به حساب دانشگاه بوده و اصلا سیستم حسابرسی قوی دانشگاه آزاد اجازه نمی‌دهد که پول به حساب شخصی واریز شود.

دانشجو افزود: واحد آکسفورد از سال 82 تأسیس شده و طی این سالها نزدیک به 6میلیون پوند برای این واحد هزینه شده و پول‌ها هم تماما به حساب دانشگاه واریز شده تنها مسئله این است که باید بررسی شود تا متوجه شویم پول‌ها کجا هزینه شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مورد وقایع رخ داده در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: من هم عضو حقیقی و هم عضو حقوقی هیئت امنای دانشگاه آزاد هستم. عضو حقوقی به عنوان رئیس دانشگاه و عضو حقیقی به عنوان نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ لذا دو کرسی را اشغال کرده‌ام. به همین علت شورای عالی انقلاب فرهنگی به فکر جایگزین کردن شخصیت حقیقی من در هیئت امنای دانشگاه آزاد است.

وی با اشاره به تجمیع کنکور کارشناسی ناپیوسته گفت: بیش از سه ماه در مرکز آزمون و امتحانات کار کارشناسی دقیق برای این منظور صورت گرفته است.

دانشجو با بیان اینکه برای 85درصد داوطلبین ظرفیت داریم تصریح کرد: اولویت ما افزایش کیفیت است اما ما سعی می‌کنیم سالی 8 تا 10 درصد افزایش ظرفیت را داشته باشیم. ما در بعضی رشته‌ها مثل حقوق، معماری، مکانیک به دلیل زیاد بودن متقاضی با شانس قبولی سه به یک مواجه هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه رشته‌ای به نام رشته کم طرفدار نداریم اظهار داشت: بر اساس مصوبه مجلس تا انتهای سال 93 در پی حذف کنکور بوده و در حال حاضر در رشته‌های کارشناسی ناپیوسته کمی جلوتر هستیم.

وی همچنین در مورد شهریه‌های دانشگاه آزاد گفت: امیدواریم تا انتهای سال دوم و ابتدای سال سوم کاری در همه رشته‌ها 20درصد کاهش شهریه را داشته باشیم. البته هم اکنون در کاردانی و کارشناسی ناپیوسته باتوجه به معدل 20درصد کاهش شهریه را شاهد هستیم.

15 تیر 1391